macOS Acer 5750G HD 3000 Ekran Çizgi Sorunu

peyer9

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, daha önce Chameleon ile başarılı kurulum yapmıştım şimdi de başarılı her şey çalışıyor ama ekran kartı HD3000 masaüstünde ve filmim izlerken ekranda yeşil ve beyaz çizgiler oluşuyor bir türlü çözemedim.

Nvidia GT540M 2 GB var ama tanıtamadım, zaten OS X'te kullanılmıyormuş. Bazı forumlarda GT540M tanıtınca çiziklerin düzeldiğini yazmışlar ama bir türlü tanıtamadım.

BIOS'tan GT540M kapattım HD3000 yine aynı çizikler var. VRAM 384 MB idi bir kext bulup yükledim 1024 oldu ama sorun hala devam ediyor. IGP ID girdim yine düzelmedi. Bu sorunu düzeltmeme yardımcı olur musunuz?

Konudaki BIOS dosyaları haricindekileri indirip bunları kullanabilirsin. Ayrıca konuda Config/ Graphics Sekmesinde VBios işaretlemiş. Sistem kimliği olarak MacbookPro 6,2 or 8,2 kullanmış. Boot komutları olarakta slide=0, dart=0 kullanmış.

Ekrana çıkan çiziklerden bahsediliyormu. Birde verdikleri dosyaları colover'de aynı klasörlere kopylasam yeterli olurmu. Birsürü dosya dsdt, ssd falan var.

Çıkan DSDT / SSDT dosyaları EFI içinde ilgili yerlere kopyala. Kextleri de yine EFI / CLOVER / Kexts/ kullandığın OS X sürümğ ile ilgili yere kopyala. Ancak dikkat et, inen dosyada bğtğn kextler ayrı ayrı klasörde. Bunları klasörlerden çıkartıp kopyala.

Denemiştim onları malesef çalışmadı.

Akşam sıfırdan kurulum yapacağım. Nvidia falan birsürü kext silmiştim belki bir birileri ile bağlantılıdır.

Nvidiayı çalıştıranlar mevcut kimi şans der kimi kısmet... GT540M Çalışırsa HD 3000'den daha verimli olur..

Merhaba arkadaşlar, daha önce Chameleon ile başarılı kurulum yapmıştım şimdi de başarılı her şey çalışıyor ama ekran kartı HD3000 masaüstünde ve filmim izlerken ekranda yeşil ve beyaz çizgiler oluşuyor bir türlü çözemedim.

Nvidia GT540M 2 GB var ama tanıtamadım, zaten OS X'te kullanılmıyormuş. Bazı forumlarda GT540M tanıtınca çiziklerin düzeldiğini yazmışlar ama bir türlü tanıtamadım.

BIOS'tan GT540M kapattım HD3000 yine aynı çizikler var. VRAM 384 MB idi bir kext bulup yükledim 1024 oldu ama sorun hala devam ediyor. IGP ID girdim yine düzelmedi. Bu sorunu düzeltmeme yardımcı olur musunuz?
Acaba ekran kartında değil de kurulum yaptığın imaj dosyasında, Clover ayarlarında veya ekran kartında donanımsal bir arıza olabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı