macOS Big Sur 11.4 OpenCore kurulum kısmı geçmiyor

Zeяef

Hectopat
Katılım
17 Ağustos 2017
Mesajlar
100
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Rehberdeki imajı kullandım ve denilenleri adım adım yaptım. İşlemcinin grafik birimini kullanacağım için iGPU da verilen kod kısmınıda değiştirdim. Fakat kurulum kısmı da farklı geliyor, 1. resimdeki 3. adım olan install macOS Big Sur (external) diyerek devam ettim kurulum başladı yazılar iniyor 2. görseldeki gibi ama sonradan 2.görselin en alt satırda biraz bekleyeip peşine gelen kısım 3. görseldeki gibi yazı okunmayacak şekilde oluyor. Arkada işlem devam ediyor diye bekledim, altta hata verdiği için tekrarlı döngüye girdi ve 3.resimdeki ekranda kaldım.

1.jpg

2.jpg

3.jpg
 
Son düzenleyen: Moderatör:
KS
KS
Zeяef

Zeяef

Hectopat
Katılım
17 Ağustos 2017
Mesajlar
100
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Orijinal dosyayı kullan. GPU için gereken kod satırını kurulumdan sonra yaz.

Hocam şimdi de legacy kapalı iken dümdüz kurulum yapmadan geçiyor USB okumuyor sanırım diye legacy açıp denedim bu sefer de "OC failed to load Configuration" hatası veriyor. USB'ye Img'ı etcher ile yazdırdım o konuda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Flash disk markası SanDisk. USB'yi BIOS'ta UEFI: USB SanDisk, hard disk olarak görüyor. Elimde başka USB olmadığı içinde deniyemedim.
 
KS
KS
Zeяef

Zeяef

Hectopat
Katılım
17 Ağustos 2017
Mesajlar
100
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Config dosyayını imaj ile gelen şekilde kullan. GPU için değişiklik vs. yapmadan yani.

Bu hatayı o şekilde alıyorum. Sadece Comet Lake desktop dosyasını config.plist haline getirdiğimde hatayla karşılaşmaktayım. Sanırım VGA desteğiylede alakalı olabilir anakarttan monitöre VGA ile bağlanıyorum. Kurulum için HDMI destekleyen bir ekran kullanabilirim ama sonradan tamamen desteği yok sanırım. Boş olduğum bir vakit HDMI ekran kullanarak tekrar denemeye çalışacağım.
 
Yukarı