macOS Bilgisayarına yüklenemedi hatası (OSInstall.postscipt.pck)

4rest

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yedek SSD'ye macOS kurmak için işlemlere başladım bir kaç denemeden sonra macOS yükleme ekranına geçebildim. Yaklaşık bir 13dk yükleme ekranını bekledim ve tamamladığında aşağıdaki hatayı aldım.

1.jpg

Sistem Bilgisi
  • MSI 970 GAMING AMD Motherboard
  • AMD FX8300 Eight Core Proccessor
  • ASUS GTX960 NVDIA DC2 Graphic Card
  • GSKILL 8GB RipjawsX RAM
  • OCZ 120GB SSD
Uyguladığım adımlar:
1) Niresh macOS Sierra 10.12.3 - AMD Destekli arkadaşımızın konusundaki linkten OS sistemini indirdim. (sistem linki: Hackintosh Sierra Zone - Hackintosh ISO (Hackintosh Distro) - Hackintosh Zone)
2) Transmac programından USByi hazırladım (Sandisk cruzer 16gb USB). Aşağıdaki adımları uyguladım.
  • Format disk for mac
  • Restore with disk image
3) Sistemi kapattım ve kurulum yapacağım SSD, USB ve klavye\mouse haricindeki tüm bağlantıları çıkardım.
4) BIOS a girdim forumda yazan BIOS ayarlarını uygulamadım. (Bir kaçı BIOS da mevcut değildi).
5) Bilgisiyarı yeniden başlattım Fast Boot ile UEFI USB seçtim.
5) AMD Kurulumlar için istenilen boot flagları optionsdan girdim. (kcsuffix=amd ve Kernel=kernel.amd)
6) Hackintosh Sierra zone üstünden kurulumu açtım.
7) Disk utilityden kurulum yapacagım SSD'yi ilk önce erase sonra partition yaptım ve SSD'yi seçerek continue dedim.
Yaklaşık bir 13-15 dk beklemeden sonra yükleme tamamlanınca yukarıdaki resimde bulunan hatayla karşılaştım.

Bu aşamaları geçene kadar karşılaştığım hatalar;

1. Hata:
2.jpg

Forumdaki konularda @montezuma paylaştığı 2 dosyası denedim
ve sorun çözüldü ayrıca teşekkür ediyorum.

2. Hata:

Kernel flaglarını yazmadığım için karşılaştığım bir hataydı. (kcsuffix=amd ve Kernel=kernel.amd)

3. Hata

PCI Configuration Initialized hatasıydı. npci=0x2000 yazarak bu hatayı da geçtim. GraphicsEnabler=Yes\No ve IGPEnabler=Yes\No işe yaramadı.

Bu konuda yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı