macOS Bilgisayarınıza yüklenemedi hatası

JDmitry

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Monster Abra A7 v6.4 laptopuma Hackintosh kurmaya çalışıyorum, ancak ekteki görseldeki hatayı alıyorum.

yuklenemedi.png

Bilgisayar bilgilerim;
  • Intel Sunrise Point HM170, Intel Skylake-H
  • Intel(R) Core(TM) i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz
  • GeForce GTX 960M (4 GB) - Intel(R) HD 530 (1GB)
  • 2x8 16 GB DDR3 RAM
  • Realtek ALC269 @ Intel Sunrise Point PCH - High Definition Audio Controller
  • Disk Sürücüsü HGST HTS721010A9E630 (1 TB, 7200 RPM, SATA-III)
  • Disk Sürücüsü Intel SSDSCKJW240H6 (240 GB, SATA-III)
  • Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8260
  • BIOS Sağlayıcısı American Megatrends Inc.

Ayrıca belki yardımcı olabilir, başka bir bilgi lazımsa diye AIDA64 raporunu da bırakayım; AidaRaporu

Burada yer alan "Intel işlemci odaklı sürüm"ü indirdim ve USB'yi Recep Bey'in Hackintosh rehber videosuyla hazırladım.

Sistemde Windows'un kurulu olduğu 240 GB SSD ve Hackintosh yapmaya çalıştığım 1 TB'lık Harddisk var. Harddiski Disk İzlencesi'nden ikiye böldüm ve bir bölümünü MacOS genişletilmiş günlüklü, diğer kısmını ise windows'ta depo olarak kullancağım için MS-DOS (Fat) yaptım. MacOS günlüklü kısmına Mojave kurulumunu yaptım. Bilgisayarı Flash Bellek'ten boot edip Clover'da Boot MacOS from Mojave'den yani harddiskten açtım ve apple logosu çıkıp yüklenmeye çalıştıktan sonra bu hata çıktı.

USB 2.0 kullanıyorum.
Ne yapmalıyım?

Dostum oraya kadar bile gelemedim ben :(

Bizim gibi işi bilmeyenler için daha bu ekrandan sonra bile uzun bir süreç var. :)

Karşılaştığım her sorunda konu açmadan önce technopat forumu dahil yerli yabancı kaynakları araştırıyorum ancak çözüm bulamayınca buradaki işin ehli arkadaşlara danışıyorum. :) Bu sorunda reddit'te clover ayarlarında "ntdate -u time.apple.com" ekleyerek çözdüm diyen var, denedim ancak hata devam etti. Kimisi de MacOS kurulu disk dışında hepsini bilgisayardan çıkarın diyor ancak onların hata ekranındaki açıklama kısmı farklı o yüzden denemedim. Alakası olmayabilecek bir şeyi denemekten çekiniyorum çünkü bu sabah yanlışlıkla Windows'ta programların kurulu olduğu diski formatladım. Artık kaybedecek bir şey de kalmadı gerçi :)

Bu sorunu da çözdem gerisi çorap söküğü gibi gelecek diye düşünüyorum ama bakalım..

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim gibi işi bilmeyenler için daha bu ekrandan sonra bile uzun bir süreç var. :)

Karşılaştığım her sorunda konu açmadan önce technopat forumu dahil yerli yabancı kaynakları araştırıyorum ancak çözüm bulamayınca buradaki işin ehli arkadaşlara danışıyorum. :) Bu sorunda reddit'te clover ayarlarında "ntdate -u time.apple.com" ekleyerek çözdüm diyen var, denedim ancak hata devam etti. Kimisi de MacOS kurulu disk dışında hepsini bilgisayardan çıkarın diyor ancak onların hata ekranındaki açıklama kısmı farklı o yüzden denemedim. Alakası olmayabilecek bir şeyi denemekten çekiniyorum çünkü bu sabah yanlışlıkla windows'ta programların kurulu olduğu diski formatladım. Artık kaybedecek bir şey de kalmadı gerçi :)

Bu sorunu da çözdem gerisi çorap söküğü gibi gelecek diye düşünüyorum ama bakalım..
Bende deneyecem ya gaza geldim dostum senin azminden 😊

Geri
Yukarı