macOS Bootable USB Oluşturma Sorunu

• Konuyu başlatan .-.
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 2B

.-.

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben tecrübeli olmamakla beraber kendi dizüstü bilgisayarıma macOS kurma kararı aldım gerçi uzun zamandır ilgilendiğim bir konu ama yeni fırsat buldum diyebilirim.
Öncelikle Mojave kurulumu yapılabildiğine dair bir rehbere ulaştım bu rehberde macOS Mojave sürümünü direkt olarak AppStore'dan indirmek gerektiğini belirtiyorlar bunun için elimde herhangi bir Apple bilgisayar yok veya macOS yüklü makine yok bu yüzden ilk önce bu arayışa girdim lakin sonuç alamayınca sanal makine üzerinden başaralı üç dört adet macOS kurulumu yaptım sayısının fazla olma sebebi asıl sorun yaşadığım konuya kendimce çözüm bulma çabası.
Sanal makine kurulumunu bu platformda buldum tabii ki, rehberi olduğu gibi uyguladım stabil sayılabilecek bir Mojave sürümüne sahibim şu an. Sonraki adım olarak kendime AppStore'dan Mojave'yi tekrardan indirip UniBeast ile bootable bir USB oluşturmayı seçtim lakin UniBeast bir yerden sonra ilerlemiyor şu an tüm bunları yazarken geçirdiğim süre zarfında hâlâ yerinde sayıyor diyebilirim.
Çözüm önerisi olan varsa çok yardımı olur benim için, şimdiden teşekkürler ilgilenenlere.
366910

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet Mojave kurabilir ve kullanabilirsiniz. Söylediğim gibi verdiğim linke girip ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Arkadaşların verdiği link üzerinden zaten sizler için hazırlanmış olan imajı kullanabilirsiniz. DualBoot konusun da bilgi edinip Windows ile kullanabilirsin. Kendin bir imaj hazırlamana gerek yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı