macOS Catalina 10.15.5 Siyah Ekran

asbestos

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistemim:
  • B450-A PRO Max
  • Ryzen 3600X
  • 5700 XT
macOS(KealOS imajı) da aynı sorun @claus'un yayınladığı 10.15.5 imajında da aynı siyah ekran sorunu. Sosyal'de olan çözüldü başlıklarında olan agdpmod=pikera'yı da ekledim NVRAM altındaki yere yükleme 7-8 defa da flasha yeniden kurdum ayarları yaptım olmadı. Installer tuşuna bastıktan sonra yükleme başlayıp bir anda siyah ekrana düşüyor bekliyorum bir değişiklik olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siyah ekranda hangi bölümde kalıyor? Apple logosunun yükleme barını mı görüyorsunuz yoksa yazılar döküldükten sonra mı siyah ekranda kalıyor, detaylandırın.

Siyah ekranda hangi bölümde kalıyor? Apple logosunun yükleme barını mı görüyorsunuz yoksa yazılar döküldükten sonra mı siyah ekranda kalıyor, detaylandırın.
Apple logosuna hiç gelmiyor. Yazılar döküldükten sonra siyah ekranda kalıyor. Yapmam gereken nedir sizce?

Bence sanırım Ryzen configini seçmiyorsun. USB/EFI/OC'de tonla config olacaktır. KealOS'da amdzen dışındakileri silip amdzen'in adını config olarak değiştir. Siyah ekran alırsan agdpmod=pikera'yı eklersin. BIOS'da Secure Boot kapalı mı?

macOS(KealOS imajı) için Ryzen configini seçip config.plist olarak ayarlıyorum. Siyah ekran aldığım için agdpmod=pikera'yı ekledim ama diğer config dosyalarını silmemiştim. Şimdi onları silip tekrar deneyeceğim.

OpenCore kullanmıyor musun? OpenCore'da, Clover'daki gibi Bootloader menüsünde config seçemiyorsun. Yani yapman gereken zen dışında hepsini silip, zen'in de adını config yapman. Onu yaptıktan sonra tekrar dene. Ayrıca BIOS'da Secure Boot kapalı mı diye sormuştum?

USB içindeki EFI'yi komple silip bu EFI'yi kullan.
agdpmod=pikera ekledikten sonra denersin.
Ayrıca görüntüyü ne şekilde alıyorsun?

OpenCore kullanmıyor musun? OpenCore'da, Clover'daki gibi Bootloader menüsünde config seçemiyorsun. Yani yapman gereken zen dışında hepsini silip, zen'in de adını config yapman. Onu yaptıktan sonra tekrar dene. Ayrıca BIOS'da Secure Boot kapalı mı diye sormuştum?
OpenCore kullanıyorum zaten, dediğinizi denedim Secure Boot kapalıydı ve sonuç değişmedi.

USB içindeki EFI'yi komple silip bu EFI'yi kullan.
agdpmod=pikera ekledikten sonra denersin.
Ayrıca görüntüyü ne şekilde alıyorsun?

Yolladığınız EFI'yi ekledim ve yine agdpmod=pikera ekleyip denedim, sonuç değişmedi. Görüntü şöyle OpenCore açılıp Install seçeneğini seçiyorum ve yazılar akmaya başlıyor. En son görüntüyü aşağıya ekleyeceğim. O yazılar çıktıktan sonra ekran siyah oluyor ve sinyal alamıyor ekran. Sonra bekliyorum ama kasa kendini bekleme moduna alıyor en son. DisplayPort ile görüntü alıyorum, her portta denedim. HDMI ile de denedim sinyal almıyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Dosya Ekleri

• IMG_5225.JPG
    IMG_5225.JPG
    2,5 MB · Görüntüleme: 55
EFI'yi komple sil ve bundaki EFI'yi atıp dene.

Siyah ekran gelirse ProperTree aracılığıyla config.plist'i açıp Boot Args'a agdpmod=pikera ekle.

EFI'yi komple sil ve bundaki EFI'yi atıp dene.

Siyah ekran gelirse propertree aracılığıyla config.plist'i açıp Boot Args'a agdpmod=pikera ekle.

İçinde trojan yakaladığım için indirmedim. Başka bir dosya yollar mısınız?

Geri
Yukarı