macOS GTX 1050 Ti Driver Sonrası Siyah Ekran Sorunu

RichWarrior

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.
  • 32 GB RAM
  • i7 6700K
  • GTX 1050Ti
  • GIGABYTE GA-Z270 GAMING K3 anakart
Ekran kartı driveri kurdum fakat bilgisayar bazen açılırken siyah ekran oluyor ama ses efektleri gelmeye devam ediyor, yani uyku moduna geçiyor bir iki kere reset atınca düzeliyor, anlamış değilim. Açıldığı zaman da bazen kasmalar oluyor, nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba.
  • 32 GB RAM
  • i7 6700K
  • GTX 1050Ti
Ekran kartı driveri kurdum fakat bilgisayar bazen açılırken siyah ekran oluyor ama ses efektleri gelmeye devam ediyor, yani uyku moduna geçiyor bir iki kere reset atınca düzeliyor, anlamış değilim. Açıldığı zaman da bazen kasmalar oluyor, nasıl çözebilirim?

Sierra mı kullanıyorsun, High Sierra mı ? Yüksek ihtimalle ekran kartın uyanmıyor. Yeniden yap tüm kurulumları. Böyle durumlar olabiliyor.

Herkese merhaba.
  • 32 GB RAM
  • i7 6700K
  • GTX 1050Ti

Sierra mı kullanıyorsun, High Sierra mı ? Yüksek ihtimalle ekran kartın uyanmıyor. Yeniden yap tüm kurulumları. Böyle durumlar olabiliyor.

AMD olan bazı kartlarda ekran kartı uyanmıyor. Bende R9 380 kullanıyorum. Bende de böyle oluyor. Ben çözüm olarak bios dan bir kaç ayar değiştirerek sorunu çözdüm. Ama boot ekranı ekranda gözükmüyor ben zaten yerlerini bildiğim için açabiliyorum sistemi.

High Sierra Kullanıyorum

Bende 2 gün uğraştım sistem benzer. i5 6600k + 1050 ti var bende. Msi z270 gaming m3 üzerinde. OSX kuruldu ama bir yavaşlık vardı sistemde. Ben neyi yanlış yaptım derken tonymac ta şu yazıyı buldum
It's a problem with the NVIDIA drivers for 10.13.3 (156/157)! If you install the 10.13.2 drivers (106) using the backwards compatible tool linked below, then everything goes back to normal. No Lag.

Driver versions can be found here: NVIDIA Drivers | tonymacx86.com

1. Install the latest driver (156/157)
2. Use the `Webdriver All Versions.app` to install 106 driver
- If you need a DL link for the app, here it is Webdriver All Versions.zip
- Open the app, choose „Webdriver neu installieren“ („Reinstall web driver“), choose the old webdriver *.pkg file – the app installs the old driver.
3. Restart the app
4. choose „Vorhandenen Webdriver Patchen“ („patch existing web driver“)
– click through, choose „Rechte bereinigen“ („correct permissions“) enter admin password
5. Reboot using the button on the app (takes a few moments)

Burda kısaca yazdığına göre Nvidia Drivers'da sorun var ve 10.3.1 çıktığından beri var. Burda yazanları uygulayınca driver 106 yı kurmuş oluyoruz eski ama stabil driver.
10 numara oldu. Yeni düzgün driver çıkana kadar kullanacağım ben. İnanılmaz güzel oldu macOS bunu yapınca 1050 ti ile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı