macOS High Sierra 10.13 Kurulum Hatası

vexisca

Hectopat
Merhabalar,

macOS High Sierra 10.13 İmajı

Şuradaki linkten imajı indirip anlatıldığı gibi USB belleğimi hazırladım. Paragon Partition programını kullanarak D sürücümde Apple HFS yeri ayırdım. Daha sonra verilen Intel HD Graphics 630 için Config dosyası indirip CLOVER klasörüne attım. Daha sonrasında bahsedilen BIOS ayarlarını yaptıktan sonra USB'ten sistemi boot ettim. CLOVER ayarlarında bir çok kombinasyon denedim fakat sürekli takıldım. Yuvarlak üzeri çizgi hatası alıp devam edemiyorum. Inject Intel, NVIDIA seçeneklerinin kombinasyonlarını denedim fayda etmedi. Kext'lerin hepsine tik atıp denedim fayda etmedi, bazılarını seçtim gene olmadı. Takıldığım yeri fotoğraf olarak attım. Bazen ilk attığım fotoğrafta ki yazıda takılıyor bazen ikinci attığımda. CLOVER ayarlarımda bir sıkıntı var sanırım.

Teşekkürler şimdiden.

Sistemim:
  • MSI GS43VR 7RE
  • Nvidia GTX 1060
  • Intel HD Graphics 630
  • Intel Core i7 7700HQ
  • Windows 10 kullanıyorum.
23107616_10213237216141427_134240969_o.jpg
23131130_10213237224021624_1310129352_o.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
O şekilde devre dışı bırakmayacaksınız. Önce bilgisayarınızda macOS kurulu olması gerek.
Sonra DSDT yöntemi ile harici GPU'yu devre dışı bırakacaksınız.
Laptop’larda Harici Ekran Kartını Devre Dışı Bırakmak
Tamam da benim sorunum zaten macOS'u kuramamakta. Araştırdığım kadarıyla kext'lerle alakalı bir sorun sanırım? Fotoğraflarda görüldüğü üzere bazen ''ApplePS2Controller'' kısmında bazen de "IOUSBHostDevice" kısmında takılıyor. İki tane USB 3.0 portum var, ikisinde de denedim olmadı maalesef.

Kext ile alakası yok. Harici GPU'yu devre dışı bırakmadan kurulum yapamazsın. Bunun için ilk önce Sierra kurulumu yapman gerek macOS Sierra 10.12.6 İmajı
Sonrasında DSDT ile harici GPU'yu kapatıp, yamalı DSDT ve SSDT dosyalarını High Sierra kurulum USB'nin içine atacaksın.

Kext ile alakası yok. Harici GPU'yu devre dışı bırakmadan kurulum yapamazsın. Bunun için ilk önce Sierra kurulumu yapman gerek macOS Sierra 10.12.6 İmajı
Sonrasında DSDT ile harici GPU'yu kapatıp, yamalı DSDT ve SSDT dosyalarını High Sierra kurulum USB'nin içine atacaksın.
Attığınız imaj ile birlikte de denedim yine aynı yerde sıkıntı yaşıyorum. Acaba config dosyamda mı bir sıkıntı var? High Sierra konu başlığı altında paylaştığınız config dosyalarından Intel HD Graphics 630 için olan dosyayı kullanıyorum.

Sierra ile deniyorum zaten. Hayır direkt olarak atıp Clover içerisinde geçiş yapıyordum Config dosyaları arasında. Tamam deniyorum şimdi.
Maalesef yine olmadı. Aynı yerde takılıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı