macOS High Sierra kurulumu hatası

MackiesOfficial

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Merhabalar herkese ben bilgisayarıma macOS High Sierra kurmak istiyorum fakat birkaç hata ile karşılaştım yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

Kullandığım imaj: macOS High Sierra 10.13.6 AMD & Intel Güncel Kurulum İmajı - Technopat Sosyal

Bu imajın eski sürümü ile ekran kartı driver sorunu yaşamıştım ondan bunu indirdim güncellenmiş olan şimdi ise bu sorunlar var.

Resim:
WhatsApp Image 2020-02-29 at 1.00.35 PM.jpeg

WhatsApp Image 2020-02-29 at 1.00.36 PM.jpeg

Sistemim:
İşlemci: AMD Ryzen 5 1500X soket AM4 3.6GHz - 3.7GHz 16MB 65W 14nm.
Anakart: MSI A320M Pro-vh Plus AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200+MHz ( O.C.) USB 3.1.
RAM: Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance siyah DDR4 3000MHz CL16.
Ekran kartı: MSI GeForce GTX1050 2 GB OC DDR5 128Bit NVIDIA DX12.

Nasıl kurulum yaptığınızı belirtin.
Hocam, Kemal Alkın'ın kurulum imajını kurduktan sonra ekran kartı için web driver yok. Terminal ile kuruluyor, onu yapınca da CS:GO ve tüm oyunlar açılmıyor. Adobe programları, Cinema4D, tüm uygulamalar kasıyor. Yani anlatmak istediğim ekran kartını kullanamıyor.

Son güncellenmiş olan imajda hata veriyor. Kırmızı yazı olan EFI'de Apple klasörü oluşturmuyor, yani tamamen hatalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI/DP ile mi kullanıyorsunuz? Dönüştürücü var mı? İmajı başka USB'ye yazdırarak kurmayı denediniz mi? BIOS ayarlarınız nedir ve BIOS güncel mi? İmaj hatalı olsa bunca kişi de sizinle aynı problemleri yaşardı, yani imaj hatalı demeden önce kendiniz tüm adımları doğru mu yapıyorsunuz onu düşünelim. AMD IOMMU ve Secure Boot'u kapattınız mı?

HDMI/DP ile mi kullanıyorsunuz? Dönüştürücü var mı? İmajı başka USB'ye yazdırarak kurmayı denediniz mi? BIOS ayarlarınız nedir ve BIOS güncel mi? İmaj hatalı olsa bunca kişi de sizinle aynı problemleri yaşardı, yani imaj hatalı demeden önce kendiniz tüm adımları doğru mu yapıyorsunuz onu düşünelim. AMD IOMMU ve Secure Boot'u kapattınız mı?

Haklısınız fakat önceki sürümünü kurabilirken bunu neden kuramıyorum? Dönüştürücü yok. HDMI kullanıyorum. Osxinfo'nun High Sierra sürümünü kurmayı denedim fakat hiçbir şekilde çalıştıramadım. BIOS güncel, ayarları da konuda anlatılanların aynısı yaptım. Ben akşam size geri dönüş yapacağım BIOS ayarlarını. Siz bu Hackintosh ile sorunsuz bir şekilde oyun oynayabiliyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hackintosh'u oyun oynamak için yüklüyorsanız uğraşmayın bile. Windows'daki performansı Mac'de alamıyorsunuz.

Oyun değil de daha çok cinema 4D vb. uygulamalar. Amcam'da bu programı kullanıyorum. Mac'da daha fazla performans alıyor.

Bu akşam işten çıkınca tekrar deneyeceğim. Bana yardımcı olabilir misiniz bir sorunum olursa?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı