macOS High Sierra kurulumunda beyaz ekran

AtaJudge

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Tulpar T5 v4.1.1 CPU: Intel Core i7-4720HQ | GPU: NVIDIA GeForce GTX 970m 3GB | RAM: 8*2 16GB 1600mHz
i3 3220.
NVIDIA GT620 1GB.
Anakart=ASUS p8h61-m/bm6630-8/dp_mb.

Yukarıda bahsi geçen özelliklerdeki bilgisayarıma yaptığım Hackintosh kurulum denemelerinde yazılar akıyor ve beyaz ekranda takılı kalıyor çözüm olarak ne uygulayabilirim?

16032768956817054945588168902643.jpg

Verbose modunu açıp kurun. Tıkandığı hatayı buraya at, bakalım.

Bir hatada tıkanmıyor kurulum ekranı gelemiyordu. Kurulum ekranına geldim Dual Boot yapmak için diski bölüyorum. Kurulumda da bir problem çıkmazsa ve sistem stabil çalışırsa çözüm yolunu da buraya yazacağım.
Intel configleri deneyin. BIOS ayarlarınızı kontrol edin ve diğer USB portlarını deneyin. High Sierra'da DVI/VGA ve dönüştürücü sorun yaşatabilir, onun yüzünden de bu ekranda kalmış olmanız muhte
Sanırım ekran kartım desteklenmediği için beyaz ekran aldım. Başlangıçta boşluk tuşuna basıp ekran kartını devre dışı bırakınca setup ekranına eriştim. Devamı da gelirse karşılaştığım hatalar ile birlikte nasıl kurulum yaptığımı anlatıp konuyu noktalandırabilirim umarım.
Kurulum sırasında "Nvidia to VESA" gibi bir seçenek vardı. Onu seçmeyi unutmuşum. Rehberdeki her şeyi harfi harfine tekrarlayarak kurulumu başardım. Ekranı tam ekran yapamasam da sistem stabil çalışıyor (Bunun için ayrı konu açtım). Rehberi hazırlayan @Recep Baltaş abime teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı