macOS High Sierra yüklemesinde "Sunucuya bağlanılamadı" hatası

courage94

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Merhabalar arkadaşlar öncelikle Macbook kullanmıyorum. Bir arkadaşımın ricası ile format atmaya çalışıyorum yalnız Windows gibi olmadığı için kafam epey karışık yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle Macbook açılmamakta diski sildim macOS Utilities ekranında kalıyorum Wi-Fi'a bağlayıp internet üzerinden yükleme yapmaya çalışıyorum servera bağlanılmadı diye hata veriyor. Bana yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirim.

Macbook' un modeli ne ise ona göre dmg dosyasını bulup tranmac ile Usb belleğe yazdırıp yükleyebilirsiniz.

Bunu bir dene olmazsa yeniden farklı yollar ile deneyelim.
Şu şekilde macbook hiçbir şekilde sistemi açılmıyor o yüzden yazdırma işlemini Windows'tan yapmam gerekiyor ve hali ile macbook ta modele erişim sağlayamıyorum. Uygun yazılım konusunda sağlam dmg dosyası bulamadım ve işlem yapınca yüklenmedi hatası almaktayım. İnternet recovery yapınca da macOS High Sierra ekranı gelmekte yükleme yapınca yaklaşık bir dk kaldı şeklinde kalıyor uzun süre anlayamadım.

Macbook'un altında model numarasının olduğu bir bölüm var onun resmini ekler misin. Modele göre dmg dosyasını bulalım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı