macOS İçin Photoshop Alternatifi Ücretsiz Uygulama Önerisi

Yani korsana girmiyor bence. Bu korsan konusu birazda vicdana bağlı. Benim vicdanım rahat. Bir iMac'e 23.000TL verecek bütçem yok. Maalesef coğrafya kader.

Haklısınız o konuda ben aslında korsana gücüm yettiğince düşmüyorum ama bir şeye ederinden fazla vermeye de karşıyım. Coğrafya kaderdir.

Hackintosh korsan değil, en azından şu an için. macOS ücretsiz lisansı olan bir yazılım. İnternetten ücretsiz edinebiliyorsunuz, üstelik Apple sunucularından. Yazılımın dosyalarını aldıktan sonra nereye kuracağım hiçbir üreticiyi bağlamaz.

Torrent korsan değil ama yükleyeceğiniz crackli uygulamalar korsan öyle düşünün.
Hackintosh korsan değil, en azından şu an için. macOS ücretsiz lisansı olan bir yazılım. İnternetten ücretsiz edinebiliyorsunuz, üstelik Apple sunucularından. Yazılımın dosyalarını aldıktan sonra nereye kuracağım hiçbir üreticiyi bağlamaz.
Gayet iyi özetlemiş, okumanızı tavsiye ederim.

"According to Apple, Hackintosh computers are illegal, per the Digital Millennium Copyright Act. In addition, creating a Hackintosh computer violates Apple's end-user license agreement (EULA) for any operating system in the OS X family."

Yani diyor ki Hackintosh illegal. Onun dışında işletim sistemini ücretsiz bulabiliyor olmanız bunu her istediğiniz cihazda kullanabileceğiniz anlamına gelmez. Çok büyük ihtimalle işletim sistemi onu kullananlar ve temiz kurulum yapacak olanlar için orada duruyor. Zira Playstation cihazlarda bulunan işletim sistemini de Sony'nin web sitesinden ücretsiz indirebilirsiniz. Ama her cihaza kuramaz, kırma işlemi yapamazsınız. Eğer iş mahkemeye giderse firmayı haklı bulurlar, sizi değil.

Kaynak: What is Hackintosh? Does it illegal to use? | Geekboots

@cortex47 aldığın kaynaktaki editör kafasına göre yasal değil demiş. Oysa ki reelde olan hackintoshun sadece Apple'ın EULA sözleşmesine uymaması. Yani bu ne demek; eğer macOS kaynaklı bir veri kaybı yaşanırsa ve bu hackintosh bir PC'de olmuşsa sorunun çözümü için Apple'a başvuramazsınız.

Kaynaktaki metni baştan sona okursan yasal değil demesinin bir dayanağının olmadığını görebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı