macOS kilitleniyor

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Evet bugün açtığım 3. konu şu an yeni kurulum yaptığım macOS açtıktan 5 dk sonra kilitleniyor ve her keresinde PC gücü kesmek zorunda kalıyorum.

Bu büyük ihtimalle EFI'den kaynaklı zaten açılırken 15 20 tane falan error yazıları gözüme takılıyor belki daha fazla şimdi bu EFI artık mecvur düzeltilmek zorumda yoksa işletim sistemini kullanamayacağım.

Şunu en baştan belirtmek istiyorum sıfırdan EFI yapmaya kalkışacak varsa yapmasın 3 5 denemeden sonra olmayınca çekip gidiyorsunuz bende başladığım yere geri dönüyorum.
Sorunumu açık ve net bir şekilde soruyorum bu EFI nasıl düzenlenecek hangi program kullanılacak ve öğrenmem gereken bir programla dili var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bugün açtığım 3. konu şu an yeni kurulum yaptığım macOS açtıktan 5 dk sonra kilitleniyor ve her keresinde PC gücü kesmek zorunda kalıyorum.

Bu büyük ihtimalle EFI'den kaynaklı zaten açılırken 15 20 tane falan error yazıları gözüme takılıyor belki daha fazla şimdi bu EFI artık mecvur düzeltilmek zorumda yoksa işletim sistemini kullanamayacağım.

Şunu en baştan belirtmek istiyorum sıfırdan EFI yapmaya kalkışacak varsa yapmasın 3 5 denemeden sonra olmayınca çekip gidiyorsunuz bende başladığım yere geri dönüyorum.
Sorunumu açık ve net bir şekilde soruyorum bu EFI nasıl düzenlenecek hangi program kullanılacak ve öğrenmem gereken bir programla dili var mı?

Deneyiniz :)

İyide güç yönetimle ne ilgisi var onu tam anlayabildiğim söylenemez. Bu bayağı bir bug ya da Mojave için olan kextleri gidip Catalina'ya aktarmakdan da kaynaklıda olabilir.

Mojave için olan kextleri gidip Catalina'ya aktarmakdan da kaynaklıda olabilir.
Kext dosyalarını güncelleyiniz ve güç yönetimini yapınız. Kext dosyalarını Config dosyanızı OpenCore Configurator üzerinden açtıktan sonra Kernel sekmesine gelip Download/Update Kext yazan tuşa basarak yeşil yazan dosyaları seçerek güncelleyebilirsiniz.

Selamlar.
Dün bayağı sinirlendiğim için bu siniri fazla yansıtmışım iş artık öyle bir boyuta geldiydi ki PC tasarlayıcınsından üreticisine kadar köklü bir küfür sıralıyacaktım :D

Kext dosyalarını güncelleyiniz ve güç yönetimini yapınız. Kext dosyalarını Config dosyanızı OpenCore Configurator üzerinden açtıktan sonra kernel sekmesine gelip Download/Update kext yazan tuşa basarak yeşil yazan dosyaları seçerek güncelleyebilirsiniz.

Şimdi şöyle büyük bir problem var bu işlemci nasıl bir işlemciyse standart dosyalar çalışmıyor inanki kext güncellemedi denesim sistem elimde kaldı açamadım OpenCore günceleldim elimde kaldı onu da açamadım her ne yaptıysak elimizde kaldı açamadık :D bir şansımı zorlayım kilitlenmez ise güncellemeye çalışayım.
Selamlar.
Dün bayağı sinirlendiğim için bu siniri fazla yansıtmışım iş artık öyle bir boyuta geldiydi ki PC tasarlayıcınsından üreticisine kadar köklü bir küfür sıralıyacaktım :D

Şimdi şöyle büyük bir problem var bu işlemci nasıl bir işlemciyse standart dosyalar çalışmıyor inanki kext güncellemedi denesim sistem elimde kaldı açamadım OpenCore günceleldim elimde kaldı onu da açamadım her ne yaptıysak elimizde kaldı açamadık :D bir şansımı zorlayım kilitlenmez ise güncellemeye çalışayım.

Sonuç: Fail.

EFI dosyasında gerekli geresiz ne varsa yüklediği için bu sorun çıkıyor yani EFI dosyası çiddi bir süzgeçden geçmesi gerekiyor. Onu da nasıl yapabilceğime bakacağım artık.

Son düzenleme:
EFI dosyasında gerekli geresiz ne varsa yüklediği için bu sorun çıkıyor yani EFI dosyası çiddi bir süzgeçden geçmesi gerekiyor. Onu da nasıl yapabilceğime bakacağım artık.
Hazır EFI kullanmışsınız ve gereksiz bir çok dosya var. Sitemizdeki EFI ile sisteminizi açmayı deneyiniz. Global yamalar içerdiği için sorun çıkarmayacaktır. Bu sadece bir öneri :D
Onun dışında kendi EFI dosyanızı süzmeniz lazım :)

Hazır EFI kullanmışsınız ve gereksiz birçok dosya var. Sitemizdeki EFI ile sisteminizi açmayı deneyiniz. Global yamalar içerdiği için sorun çıkarmayacaktır. Bu sadece bir öneri :D

Bu genel EFI, daha önce denedim ve ne yazık ki açamadım bu yüzdende o EFI kullanmak zorunda kaldım. Ama bir kez daha deneyim belki açar.

Muhtemelen süzemeyeceğim ama bakalım kılavuzu okuyorum hatta birkaç dk içinde konu açacağım.

Not: Dosyanın içinde macOS ve EFI dosyası var bunların içeriği de bire bir aynısı hangisi kullanılacak?
EFI denedim sonuç direk fail şaşırmadım bu genel EFI benim PC ne yazık ki çalışmıyor

Eğer ki yanlış yapmadıysam benim işlemci haswell mimarisi olduğu için o dosyanın adını Config olarak değiştirdim ardında boot işlemine başlattım verdiği hata ise OC: Failed to perse cınfiguration! Hatasını verdi hazırlanan Haswell Config dosyası benim PC çalışmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı