Çözüldü macOS kurulumu nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gülhane Gazozu

Hectopat
Merhabalar dostlar Linux bilgisayarıma High Sierra kuracağım acaba nasıl yazdırmam gerekiyor normal ISO yazdırmadan daha değişik bir şey yapacak mıyım? .RAW dosyası olması sıkıntı çıkarır mı? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhabalar dostlar Linux bilgisayarıma High Sierra kuracağım acaba nasıl yazdırmam gerekiyor normal ISO yazdırmadan daha değişik bir şey yapacak mıyım? .RAW dosyası olması sıkıntı çıkarır mı? Şimdiden teşekkürler.
RAW dosyası sıkıntı çıkarmaz. Zaten öyle olması gerekiyor. MacOS imajları genelde ya .dmg uzantısına sahip ya da .raw uzantısına sahip olur. Onun dışında sisteminiz desteklenmiyor. High Sierra sürümünü indirmişsiniz ama o bile desteklenmiyor. Nvidia Web Driver sadece GTX 1050, GT 1030 gibi kartları destekledi. Sizin kartınız yanlış bilmiyorsam "Turing" olması lazım. "Turing" kartları ne yazık ki desteklenmiyor. Onun dışında kurabilseniz bile grafik hızlandırma olmayacak ve bu muhtemelen çok kötü bir performans anlamına gelecek.

Bu adreste indirme linki ve nasıl kurulum yapacağınız mevcut. balenaEtcher yazılımı veya Win32 Disk Imager yazılımıyla yazdırabilirsiniz (ben balenaEtcher tercih etmiştim). Cihazınızın özelliklerini paylaşırsanız kalan kısmı için de tavsiyede bulunulabilir.

Bu adreste indirme linki ve nasıl kurulum yapacağınız mevcut. balenaEtcher yazılımı veya Win32 Disk Imager yazılımıyla yazdırabilirsiniz (ben balenaEtcher tercih etmiştim). Cihazınızın özelliklerini paylaşırsanız kalan kısmı için de tavsiyede bulunulabilir.
Tamamdır teşekkürler doğru linki yüklemişim balenEtcher ile yazdırma işlemine başladım sağ olun ekstradan yapmam bir ayar vs. gibi bir şey var mı?

Sistemim ; R5 1600, RTX 2060S,120 GB SSD,1TB HDD,16 GB RAM, B450 Gaming Plus anakart…

Hiçbir macOS sürümünü kuramazsınız. Kullandığınız işlemcinin dahili bir ekran kartı yok. 2060 Super'in macOS için sürücüsü yok. Görüntü alabileceğinizi sanmıyorum, alabilseniz bile deneyiminiz çok kötü olacak.
Ya amacım Mac üzerinden Windows’a geçiş yapmak neden hala bilemiyorum neredeyse 1 ay oldu Windows’a geçemiyorum disk ve disk sürücüsü bulunamadı hatası veriyor her şeyi denedim Mac üzerinden geçiş yapmayı deneyeceğim şimdide 1 aydır lol oynayamıyorum siz düşünün sıkıntıyı…

Linux kullanırken Lol oynayabilirsiniz. Diğer mevzu, diskin bölümlendirme tablosu ne ve bölümlerin formatları ne? Bunun için konu açın, yardımcı olabilecek birileri çıkar.

Linux kullanırken Lol oynayabilirsiniz. Diğer mevzu, diskin bölümlendirme tablosu ne ve bölümlerin formatları ne? Bunun için konu açın, yardımcı olabilecek birileri çıkar.
NTFS, Fat vs. Her şeyi denedim yine sonuç alamadım çok çaresizim ve Wine’de FPS drop olayı çok fazla, ayrı etmen anti chat yüzünden artık olmuyor diye biliyorum.

RAW dosyası sıkıntı çıkarmaz. Zaten öyle olması gerekiyor. MacOS imajları genelde ya .dmg uzantısına sahip ya da .raw uzantısına sahip olur. Onun dışında sisteminiz desteklenmiyor. High Sierra sürümünü indirmişsiniz ama o bile desteklenmiyor. Nvidia Web Driver sadece GTX 1050, GT 1030 gibi kartları destekledi. Sizin kartınız yanlış bilmiyorsam "Turing" olması lazım. "Turing" kartları ne yazık ki desteklenmiyor. Onun dışında kurabilseniz bile grafik hızlandırma olmayacak ve bu muhtemelen çok kötü bir performans anlamına gelecek.

Çözüm
Tamamdır konu kapanabilir her şey için hepinize teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı