macOS Mojave kurulumu

GuiKita

Kilopat
Yer
Bursa/İnegöl
Daha fazla  
Meslek
Eczane Teknisyeni
Herkese merhabalar. macOS ve Windows Dual Boot olarak kullanmak istiyorum.
Sistem:
Gigabtyte Z370 Aorus Gaming 7.
Intel i7-8700K.
NVIDIA RTX 2080.
2x8 HyperX DDR4 RAM 2666MHz.
Samsung 950 Pro 256 GB NVMe SSD.
Toshiba P300 1 TB HDD.
Tam olarak Recep abinin dediklerini yerine getirdim. Kuruluma config dosyalarından "inteldesktop1" olan ile başlatıyorum ve ekteki panic hatasını alıyorum. macOS yamalanmadan HDMI girişi kullanılamayacağını biliyorum. Anakartımın üzerinde direkt olarak DP girişi var ve kurulum yaparken o girişi kullanıyorum. Bunun ile ilgili config ayarı ya da clover üzerinden yapmam gereken başka bir ayar mı var acaba? Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

Kurulumu şuradaki rehbere göre hazırladım:

WhatsApp Image 2020-03-05 at 02.57.32.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uygun SMBIOS kullanın.
SMBIOS ekledikten sonra bu değerleri girin.
IntelGFX = 0x59128086
İg-platform-id 0x59120000
Aynı hata olursa Inject Intel işaretli veya Inject EDID ve Intel ikisi birden işaretleyip dene.

Rica etsem inteldesktop1 adlı config'i Mediafire'a yükleyip linkini atar mısınız?
Uygun SMBIOS kullanın.
SMBIOS ekledikten sonra bu değerleri girin.
IntelGFX = 0x59128086
İg-platform-id 0x59120000
Aynı hata olursa Inject Intel işaretli veya Inject EDID ve Intel ikisi birden işaretleyip dene.
Hocam Clover Editor sitesinde SMBIOS sekmesindeyim. Buraya ne yapmam gerekiyor? Bu yazdığınız komutları nereye ekleyeceğim tam olarak?

Adsız.png

USB / Efı / Clover içindeki config dosyalarını sil.
ZIP dosyasının içindeki config dosyasını USB / Efı / Clover içine atıp dene.

USB / Efı / Clover içindeki config dosyalarını sil.
ZIP dosyasının içindeki config dosyasını USB / Efı / Clover içine atıp dene.
Hiçbir hata almadan o ekranı geçtim, fakat şu anda da No Signal deyip görüntü gitti. Anakartın üstünde DP portu ile bağlıyım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı