MacOS Monterey dosyası .raw uzantılı değil

Crownguard

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Recep Baltaş videosunda balenaEtcher ile .raw dosyasını USB belleğe yazdırıyor. Tamam da bu konudaki ne indirilen dosya .raw uzantılı ne de .zip dosyasının içindeki dosya .raw uzantılı. Nasıl olacak bu?

balenaEtcher .zip dosyasını yazdırmaya çalışınca hata veriyor fakat .zip dosyasını ayrıştırıp içindeki .dmg dosyasını yazdırabiliyor.

DMG olanı yazdırınca sorun olmuyorsa ve OC EFI adlı bölümün içinde gerekli dosyalar varsa kuruluma geçebilirsiniz.

DMG olanı yazdırınca sorun olmuyorsa ve OC EFI adlı bölümün içinde gerekli dosyalar varsa kuruluma geçebilirsiniz.
Yazdırdım. Yine videoyla alakalı yazıda olan Z690 EFI ZIP dosyasını indirdim. Recep Baltaş'ın sildiklerini silip yenilerini kopyaladım. Anakartım eski, bir çok özellik yoktu ama olanları da yaptıktan sonra boot ettim.

Videoda USB bellekler 1 ve 3 olarak ikiye ayrılıyordu. Bendekiler öyle değildi. Sırayla ikisini denedim. Birisi siyah ekranda öylece kaldı, bir şey olmadı. İkincisinde bir komut istemcisi açıldı. Tam hatırlamıyorum ama internetten aldığım resimdeki gibiydi ama kısaydı tabii aynısı değildi. Grub yazıyordu gene.
1662215810446.png

Sistemim;
  • İşlemci: Pentinum G645
  • Ekran kartı: Radeon HD 8350
  • Anakart: Esonic H61 FHL 1155 pin
  • RAM: 8GB (4x2) DDR3

Geri
Yukarı