macOS Sierra Atheros AR9485 Kext Sorun

Mert Polatt

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, dün bilgisayarıma Sierra 10.12.6 sürümünü yükledim. Kurulum sonrası kextleri kurdum. Wi-Fi ile ilgili sorun yaşadım. Wi-Fi kartım başlıkta da belirttiğim gibi Atheros AR9485. Sitedeki kextleri indirip denedim olmadı. Sistem bilgileri Wi-Fi bilgilerine baktığımda CoreWLAN, CoreWLANKit, Menü Eki, Sistem bilgileri, IO80211 Ailesi, tanılar, Airport izlencesi gibi verilere değer atanmış ama WWAN kısmında "Bu sistem için hiçbir kablosuz geniş alan ağı bulunamadı" yazısını görüyorum. Sizce neden Wi-Fi kartını tanımlayamıyorum?
2. sorunum VoodooHDA kextini yükledim sistem tercihlerinde de görünmekte fakat ses alamıyorum. Bu arada bilgisayarımın modeli Asus X550VX. Bir çok kişi başarılı kurulum yapmış yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • System / Library / Extensions
  • Library / Extensions
  • EFI \ EFI / CLOVER / kexts / Other
Yukarıdaki klasörlerde şu dosyalardan varsa sil.
  • IO80211Family.kext
  • IO80211FamilyV2.kext
Buradaki dosyaları KCPM ile Rebuild Cache seçili iken kurunuz. Sistemi yeniden başlatınız.

[Başarılı Kurulum] Asus X550VX Sierra 10.12.5
Dahası için buraya bakabilirsin.
Reklam yapmak için link vermedim. Burada detaylı şekilde anlatılmış.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı