macOS Sierra USB Boot Problemi

Sado290

Hectopat
Daha fazla  
Ben forumdaki Mac OS sierra 10.12.6 kurulum imajını indirdim fakat boot ayarlarını yaptığım halde bilgisayarım USB'den başlamıyor. Kurulumda mı hata yaptım bilmiyorum. İndirmede herhangi bir sorun olmadı. Yükleme sırasında da herhangi bir sorun olmadı. Ama ne yaptımsa başaramadım.

1.png
2.png
3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar biçimlendirin.
Hocam abartısız söylüyorum tam 4 kere biçimlendirme denedim ama olmadı. Hatta CMD ekranı üzerinden biçimlendirdim ama bu şekilde oluyor. Acaba indirdiğim imaj dosyasında mı sorun var diye forumdaki başka imaj dosyasını indirdim ama hepsindede aynı şekilde oldu.

Bendede aynı USB var fakat bende boot ediyor.
Bilgisyarıma sağ tıkla > disk yönetimi > Diski tamamen sil.
Sonra Rufus ile hiç bir imaj atmadan biçimlendir.
Sonra Transmac ile restore et. Buda olmazsa PC'nin arkasına tak veya USB 2.0'a tak.
BIOS ayarlarını düzgün yaptıgından emin ol. OtherOs'u ac.
ASUS Anakart ise BIOS'a gir, F7 ile gelişmiş moda gir. Ordan da secure boot'ta Windows yazar. Onu OtherOs yap.

Bendede aynı USB var fakat bende boot ediyor.
Bilgisyarıma sağ tıkla > disk yönetimi > Diski tamamen sil.
Sonra Rufus ile hiç bir imaj atmadan biçimlendir.
Sonra Transmac ile restore et. Buda olmazsa PC'nin arkasına tak veya USB 2.0'a tak.
BIOS ayarlarını düzgün yaptıgından emin ol. OtherOs'u ac.
ASUS Anakart ise BIOS'a gir, F7 ile gelişmiş moda gir. Ordan da secure boot'ta Windows yazar. Onu OtherOs yap.
Hocam yorumun için öncelikle çok teşekkür ederim. Dediklerini deneyip sonucunu yazacağım.

Fatihin dediğini yapabilirsin. Ayrıca ömrü dolmuş bir işletim sistemi kullanıyorsun. Windows 10'a geç ve tekrar biçimlendir.
Hocam windows 7 Professional kullanıyorum.
ASUS Laptop:
  • 2 GB ekran kartı
  • 4 GB RAM.
  • 750 GB HDD
  • Intel Core İ5-3230M

Sistemsel bir virüs olabilir. Yazılan dosyalar farklı bir şekilde sistem yorumlanıyor. Temiz bir kurulum yap yada başka bir sistemde yazdırmayı dene.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı