Çözüldü macOS şifresi doğru girilmesine rağmen sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KenanKomutan1453

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
intel core i7-4770 - intel hd graphics 4600 - 16gb ram 1600mhz - 1TB Hdd - 256 gb ssd - dvd-r okuyucu [harici] - windows 10 single language 22H2
Hocam ben macOS kurdum ama şifresini doğru yazmama rağmen kabul etmiyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kullandığın parola ile reset attığın zaman sistemi açabiliyorsun ama değil mi?

Evet hocam aynı parolayla sistemi açabiliyorum fakat başka bir işlem yapmak istediğimde kabul etmiyor.

Hocam çözdüm ama çözüm yöntemi biraz enteresan normalde macOS İngilizce klavyedeyken parolayı koymuştum fakat Türkçe Q geçtiğim zaman şifre sürekli hata veriyordu tekrar klavyeyi İngilizce yapınca kabul ediyor artık. :)
Şifrenizi ne koydunuz? Şifreyi nasıl yazıyorsunuz? Bir sembolü yanlış girmiş olamaz mısınız?
Eğer şifreyi bulamazsanız yeniden macOS kurmanız gerekmekte.
Şifrede sayılar var mı? Caps Lock'u açık unutmuş olamaz mısınız? Sayıları girerken Caps Lock'un açık olmaması gerekiyor. Yoksa farklı semboller koyuyor.

Kullandığın parola ile reset attığın zaman sistemi açabiliyorsun ama değil mi?

Evet hocam aynı parolayla sistemi açabiliyorum fakat başka bir işlem yapmak istediğimde kabul etmiyor.

Hocam çözdüm ama çözüm yöntemi biraz enteresan normalde macOS İngilizce klavyedeyken parolayı koymuştum fakat Türkçe Q geçtiğim zaman şifre sürekli hata veriyordu tekrar klavyeyi İngilizce yapınca kabul ediyor artık. :)

Son düzenleme:
Çözüm
Parolayı değiştir. Mesela 12345 yap. Sistemi yeniden başlat. Sonrasında tekrar dene. Hata alırsan görsel gönder.

Hocam parola işi bitti çözdüm parola sorununu.

Geri
Yukarı