Çözüldü macOS uygulama simgesi değişiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rickrollin

Hectopat
Yer
Asgard
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, resimdeki özelliklere sahip MacBook kullanıyorum. (Biraz eski)

Ekran Resmi 2021-06-11 14.06.35.png

Masaüstünde uygulamaların simgelerini değiştirmeye çalışıyorum. İkonları indirdim PNG formatında daha önce jpeg ve ICSS (böyle bir şeydi yanlış biliyor olabilirim) formatlarında indirdim olmadı.

Ekran Resmi 2021-06-11 14.00.36.png

Burada masaüstünde Google var ben altındaki kendi indirdiğim ikonu yapmak istiyorum.

Ekran Resmi 2021-06-11 14.00.55.png

Yapınca bu şekil kalıyor önizleme PNG'yi göstermiyor. Düzgün gözükmesi için ne yapabilirim? Hangi formattaki resimler gözükür?

NOT: Yeniden başlatmayı denedim belki çözer diye olmadı.

Çözüm
Arkadaşlar selam. Bildiğiniz üzere Big Sur ile beraber uygulamaların teması değişti göze daha yumuşak ve güzel gelen bir görünümse kavuştular. Ama bazı uygulamalar bu etkiyi bozabiliyor. Örnek verecek olursak Spotfy yüklediğinizde yuvarlak köşeli simgeler yanında daire bir simge görünce pek de güzel görünmüyor.

Örnek: Burda Eba uygulamasının ne kadar da aykırı durduğunu görebilirsiniz. Bugün sizlerle bunu düzelteceğiz zaten çok kısa bir işlem.

Ekran Resmi 2021-04-23 12.10.54.png

Adımlar:
  • Bu siteye giderek aradığınız uygulamanın ismini yazarak kendinize bir simge bulun.
  • Ardından simgesini değiştirmek istediğiniz uygulamanın üstüne gidip "Bilgi ver" kısmına girin.
  • Sonra indirdiğiniz simgeyi açın command+c komutu ile veya menü çubuğundan düzen kısmına girip kopyala diyin.
  • Ardından bilgi ver kısmında en sol üst kısımdaki uygulama simgesini seçin. (Burası önemli çünkü simgenin etrafında mavi bir çizginin oluşması gerek.)
    Ekran Resmi 2021-04-23 12.19.16.png
  • Son olarak uygulama simgesi seçiliyken Command+V komutu ile yeni simgemizi yapıştıralım. Hepsi bu kadar.
Başka bir forumdaki kendi konumdan alıntıdır.
Ayrıca icns dosyası olmak zorunda başka formatı simge yapamazsınız.
Arkadaşlar selam. Bildiğiniz üzere Big Sur ile beraber uygulamaların teması değişti göze daha yumuşak ve güzel gelen bir görünümse kavuştular. Ama bazı uygulamalar bu etkiyi bozabiliyor. Örnek verecek olursak Spotfy yüklediğinizde yuvarlak köşeli simgeler yanında daire bir simge görünce pek de güzel görünmüyor.

Örnek: Burda Eba uygulamasının ne kadar da aykırı durduğunu görebilirsiniz. Bugün sizlerle bunu düzelteceğiz zaten çok kısa bir işlem.

Ekran Resmi 2021-04-23 12.10.54.png

Adımlar:
  • Bu siteye giderek aradığınız uygulamanın ismini yazarak kendinize bir simge bulun.
  • Ardından simgesini değiştirmek istediğiniz uygulamanın üstüne gidip "Bilgi ver" kısmına girin.
  • Sonra indirdiğiniz simgeyi açın command+c komutu ile veya menü çubuğundan düzen kısmına girip kopyala diyin.
  • Ardından bilgi ver kısmında en sol üst kısımdaki uygulama simgesini seçin. (Burası önemli çünkü simgenin etrafında mavi bir çizginin oluşması gerek.)
    Ekran Resmi 2021-04-23 12.19.16.png
  • Son olarak uygulama simgesi seçiliyken Command+V komutu ile yeni simgemizi yapıştıralım. Hepsi bu kadar.
Başka bir forumdaki kendi konumdan alıntıdır.
Ayrıca icns dosyası olmak zorunda başka formatı simge yapamazsınız.

Çözüm
"En iyi cevap" olarak işaretlemeniz gerekiyor. Eğer yoksa konuyu soru olarak değil de konu olarak açmışsınız demektir. "En iyi cevap" ve "çözüldü" ibaresi konuyu soru olarak açarsanız aktif oluyorlar diye biliyorum.

"En iyi cevap" olarak işaretlemeniz gerekiyor. Eğer yoksa konuyu soru olarak değil de konu olarak açmışsınız demektir. "En iyi cevap" ve "çözüldü" ibaresi konuyu soru olarak açarsanız aktif oluyorlar diye biliyorum.
Ben de öyle biliyordum. Çözüm raporu gönderdim.

Geri
Yukarı