MacOS Ventura kurulum esnasında hata

SefaCbn

Decapat
Yer
Türkiye, Van
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP HP ProBook 440 G5
Intel® Core™ i5-8250U × 8
Intel® UHD Graphics 620 (KBL GT2)
Meslek
Yazılımcı
Merhabalar, Fedora kullanıyordum, macOS'a geçme kararı verdim. Forumdaki RAW'ı indirip yazdırdım. Install macOS dedim ama bu ekranda kaldı. Nasıl çözebilirim?

8B8B0076-46D5-4A60-A5F4-0C41CC3414C8.jpeg
93E0D953-1971-461B-B830-8B731F466B45.jpeg
7B525829-3A13-4836-ACAA-49CC62688D95.jpeg

Rastgele config kullanmayın hocam. Size attığım rehberde hali hazırda tüm yönergeler bulunuyor zaten.
Rehberi "Kurulum ekranına ulaşmak için ilk deneme" kısmından itibaren takip edin. Bu size kavramlara alışmanız için olanak sağlar. Zaten anlaşılır bir rehber hazırladım.

Rastgele Config kullanmayın hocam. Size attığım rehberde halihazırda tüm yönergeler bulunuyor zaten.
Rehberi "kurulum ekranına ulaşmak için ilk deneme" kısmından itibaren takip edin. Bu size kavramlara alışmanız için olanak sağlar. Zaten anlaşılır bir rehber hazırladım.

Intel için bir Config direkt indirme linki var mı OpenCore: macOS Ventura 13.4 Intel & AMD Kurulum İmajı bu konuda baktım ama link yok açıkçası anlattığı şeylerin bazılarına da kafam basmadı direkt Intel için Config'i var mı diğer adımları uygulayacağım ama Config'i çözmedim.

Bakın burada anlatıyorum.
1685125951040.png

OC içinde config klasörü içine girin. Oradan Laptop/Intel/HP içinden 010 - Laptop - Coffee Lake ve Whiskey Lake isimli dosyayı OC içine atıp ismini config olarak düzelteceksin.

Rastgele Config kullanmayın hocam. Size attığım rehberde halihazırda tüm yönergeler bulunuyor zaten.
Rehberi "kurulum ekranına ulaşmak için ilk deneme" kısmından itibaren takip edin. Bu size kavramlara alışmanız için olanak sağlar. Zaten anlaşılır bir rehber hazırladım.

Makaleye uygun bir Config attım BIOS'da bulabildiğim kadarıyla yaptım (BIOS'um çok garip) ancak sorun çözülmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı