MacOS X Mavericks ve Windows 10 Dual Boot

doktormeftun

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben Mavericks`i ve Windows10-u dual boot yaptim. Sitedeki videoda Clover kullanilmisti ama bende Clover calismadi ve ben mecburen Chameleon kullanarak boot yaptim. Simdi bilgisayari kapayip acinca USB bellek olmadan Boot ekranina ulasamiyorum, yani USB bellek olmadan MacOS`e gecis yapamiyorum. Ne yapmaliyim?

Merhabalar. Ben Mavericks`i ve Windows10-u dual boot yaptim. Sitedeki videoda Clover kullanilmisti ama bende Clover calismadi ve ben mecburen Chameleon kullanarak boot yaptim. Simdi bilgisayari kapayip acinca USB bellek olmadan Boot ekranina ulasamiyorum, yani USB bellek olmadan MacOS`e gecis yapamiyorum. Ne yapmaliyim?
Kurulum yaptığın Chameleon tekrar kurmalısın ve L/E içindeki kextlerini yeniden kopyalamalısın. Benim bildiğim en kolay yol bu

Kurulum yaptığın Chameleon tekrar kurmalısın ve L/E içindeki kextlerini yeniden kopyalamalısın. Benim bildiğim en kolay yol bu
maestra Hocam bilgi verir ama , USB içinde Chameleon dosyası vardır. USB den açtıktan sonra onu kur. Restart yapmadan önce kendi kullandığın kext ler var ise onları kopyalıyorsun Extra klasörü içine sonra boot ayarların yapılmış olmalı diye düşünüyorum. Açılışta Chameleon ekranı gelicektir. Ama sana tavsiyem Clover a geçmen bios EFI destekliyorsa mutlaka geç. çünkü Chameleon artık pek desteklemiyor. Bende Sierra ile geçtim mecburen. Kullandığın sistem nedir?

Hdd komple sıfırlayabiliyor isen ve EFI Bios a sahipsen adım adım anlatırım yaparsın. Ben çok uğraştım çünkü :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Clover'a geçiş yap. Bizde en kolay Clover'a destek sağlayabiliyoruz.

kurulumu clover`la yapamadım, ekran bi garip hal alıyo sonrası yok, ama chameleon`la kusursuz şekilde kurdum. Tek sorun açtığımda boot ekranının gelmemesi. Mavericks kurulumu yaptım, Windows 10`la dual boot çalışıyo. Başka MACOS X`e nasıl geçsem acaba, Sierra veya El Capitain gibi. Belki onları Clover`la kura bilirim

Detaylı sistem bilgilerin nedir ? Belirtir misin? Yukarıda sormuşum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı