macOS'ta mp3 dosyası nasıl sesli notlara çevirilir?

Egid Dikmen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro 16" M1 Pro Silver
Meslek
Ağa/Paşa
Apple Watch hoparloru ile Spotify üzerinden müzik çalınmadığı için ben de sesli not olarak kaydetmek ve tüm cihazlarımdan erişebilmek istiyorum. Dosyayı indirdim, mp3 dosyası olarak duruyor. Dosyayı sesli notlara sürükleyince de eklemiyor.

Ekran Resmi 2021-12-31 10.48.31.png

MP3’ten M4A uzantısına çevirin ve öyle deneyin.
Hocam sesli notlar uygulamasında klasör açıp klasöre mp3 şeklinde sürükleyince "+" işareti çıkıyor ama bırakınca içine eklenmiyor. M4A formatıyla işaret dahi çıkmıyor maalesef.

Yani Music uygulamasına ekleseniz daha iyi. Ancak diğer cihazlarınızda kullanamazsınız. Sonuçta ekosistem Apple'ın ve Apple Music'ya da satın alıp indirme ile tüm cihazlarınızda kullanabilirsiniz :)

Evet doğrudur ancak benim amacım Apple Watch hoparlörünü kullanmak. Bunun için de sesli notu kullanmam lazım yoksa Spotify hem Mac hem iPhone hem de Watch'da var. Spotify hoparlörü kullanamıyor Apple Watch hoparlörünu bir tek sesli notlar uygulaması kullanabiliyor galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Apple Watch'ta, Apple Music uygulamasından direkt olarak dinlenebiliyor diye biliyorum.

Denedim hocam az önce. Maalesef değilmiş. Ne Spotify ne de Apple Music, Watch hoparlörünü kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı