OpenCore macOS'u bilgisayara uygun optimize etme

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba.

Başlıktaki konuyu şöyle açayım, bilindiği üzere Apple Intel işlemcileri kullandığı için Hackintosh yapılabiliyor ama şurada bir sorun var. macOS'u, PC'ye kurduktan sora doğru kextleri kurmak gerekiyor, aynı şekilde doğru driverları. Bunları nasıl yapabilirim?
  • Uygun Config dosyasını nasıl ayarlayabilirim?
  • Uygun kextleri nasıl yapabilirim?
  • Herhangi bir programlama dili bilemem gerekiyor mu? Gerekiyorsa hangi dili öğrenmem gerek?
  • OpenCore nasıl güncelleyebilirim?

Yani soruyu şöyle kısaltırsam, kurduğum macOS'u nasıl optimize edebilirim?

Not: Elimde macOS Catalina var. Benim PC için bayağı bir şey uyumlu ama düzeltilecek çok şey var. E bunu düzeltecek birileri olamadığı için en iyisi kendim düzelteyim dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uğraşırım dersen rehberlerden tek tek kendi sistemine config ayarlayabilirsin.

Uğraşmazsan sistemini Google’a yazıp hackintosh adında arat. Başarılı kurulum yapanlar dosyalarını paylaşıyor. Onların EFI dosyasını alıp deneyebilirsin.

Zaten öyle bir dosya aldım. Bayağı bir uyumlu oldu ama başka PC'ye aitti. Sadece işlemci aynı modeldi ve bir tane de USB çalışmıyordu. Sonra bir forumdan birisi bu sorunu düzeltdi ama daha düzeltilecek çok şey olduğunu bildirdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke sistem özelliklerini de belirtsen. Bu sayede vakit kaybetmeden hangi kextlere ihtiyacın olduğunu ve neyi, neye göre yamalaman gerektiğini bahsederdim. Ayrıca @Berkay Davas'nin attığı gibi, o kaynağa göre temel kextleri bulabilirsin.

@tristessehivernale
  • İşlemci: Intel Core i3 4005u 1.7 GHz.
  • RAM 4 GB.
  • Grafik: HD 4400.
  • Depolama: Seagate momentus Thin HDD (500 GB) (ST500LT012) (bir tane SSD bir tane daha HDD bağlı)
  • Touchpad: Synaptics SMBus touchpad.
  • Kamera: HP truevision HD.
  • Klavye: Standart ps/s klavye (isim böyle geçiyor)

Geri
Yukarı