OpenCore macOS'u bilgisayara uygun optimize etme

Estağfurullah, ne zahmeti. Hayır, şu anlık bir şey gerekmiyor.
Ethernet ve Wi-Fi/BT modellerini de belirtebilir misin? AIDA64 ile öğrenebilirsin.
EFI hazır fakat Ethernet, Wi-Fi ve BT modelinizi söylemenizi bekliyorum ki son olarak o kextleri ekleyebileyim.

Son düzenleme:
Kusura bakmayın geç cevap veriyorum, postayı görür görmez dönüş yaptım.
Wi-Fi kartı: Broadcom bCM943142y anten arızası olduğu için şimdilik kullanmıyorum.
TP-Link Wi-Fi alıcısını kullanıyorum.
Ethernet: Realtek RTL8139/810x Fast Ethernet adapter PCI.
PCI/PnP ağ bölümünden ulaştım.
@tristessehivernale

TP-Link'in modeli nedir? Hem ürün modeli, hem de ağ modeli. Ürün modeli Catalina destekliyorsa direkt sitesinden indirirsiniz.
Arızası olduğu için Wi-Fi'ı direkt es geçip Ethernet kexti ekledim. Test edebilirsiniz:

Son düzenleme:
@tristessehivernale

TP-Link'in modeli nedir? Hem ürün modeli, hem de ağ modeli. Ürün modeli Catalina destekliyorsa direkt sitesinden indirirsiniz.
Arızası olduğu için Wi-Fi'ı direkt es geçip Ethernet kexti ekledim. Test edebilirsiniz:

TP-Link TL-WN722N 150 Mbps
Mac için sürücü var ama Catalina için var mı bilmiyorum.
Wi-Fi kartı anten bulursan takacağım o gün geldiğinde kext neden bulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
EFI'yi deneyip en kısa sürede size geri dönüş yapacağım, teşekkürler.

Merhaba.
EFI dosyasını Catalina imajını yazdığım USB belleğe attım ardından boot etmeyi denedim. Gelen menüden Install Catalina seçeneğine bastıktan sonra bir takım kod (hatta yazısı diyeyim) geldi ardından bilgisayar yeniden başladı. Tekrar boot etmeye çalıştığımda da direkt Windows boot etti. Bu EFI'yi kurulumdan sonra mı kullanmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle USB'nin içerisindeki EFI klasörünü silip direkt benim verdiğimi at. OpenCore ekranında reset NVRAM seçeneğini kullan. Sonrasında yeniden başlatıp ınstall'i dene. Hata alırsan görsel paylaş.

USB'deki EFI'yi komple silip sizin EFI'nizi attım. Sadece Reset NVRAM yapmamıştım onu da hemen deneyeyim. Hata görseli atamayabilirim çünkü herhangi bir hata vermiyor.
@tristessehivernale

Geri
Yukarı