Maçta oluşan nefes darlığı nedendir?

Aytu108568

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar direkt konuya gireyim altyapıda oynuyorum Antrenman'da 10 tur atıyorum nefes alıp Vermem'de hiçbir sorun yok ama maça girdiğimde tıkanmış gibi bir şey oluyor. Mevki sol açık. Benim tahminim ben her yere tam depar ile koşuyorum benden fazla koşan yok sağlık raporu alırken hiçbir sorun çıkmadı. Deli gibi koşuyorum her yere yetişmeye çalışıyorum. Tam olarak nedir sorun?

"Deli gibi" koşarsan yorulman normal. Vücudun henüz o kadar yükü kaldırmaya hazır değildir, antrenmanlarla daha iyi hale gelirsin. Vücudun geliştikçe daha dirençli hala gelirsin ve daha uzun süre efor sarf edebilirsin. Sürekli deli gibi koşmaktansa paslaşmalar yaparak ve top sana uzakken mevkinde yavaş hareketlerle soğumadan dinlenerek daha uzun süre dayanabilirsin.

"Deli gibi" koşarsan yorulman normal. Vücudun henüz o kadar yükü kaldırmaya hazır değildir, antrenmanlarla daha iyi hale gelirsin. Vücudun geliştikçe daha dirençli hala gelirsin ve daha uzun süre efor sarf edebilirsin. Sürekli deli gibi koşmaktansa paslaşmalar yaparak ve top sana uzakken mevkinde yavaş hareketlerle soğumadan dinlenerek daha uzun süre dayanabilirsin.
Anlatmaya çalıştığınız deli gibi her yere koşarsan tıkanırsın değil mi

Anlatmaya çalıştığınız deli gibi her yere koşarsan tıkanırsın değil mi?
Tıkanmaktan öte yorulduğunuz için vücudunuz o yükü kaldıramaz. Kaldıramadığı içinde nefes almakta zorlanır ve tıkanırsınız. Vücudunuz gelişine kadar kısa sürede yorulmanız normal. Dediğim gibi pozisyonlara göre oynayıp her yere koşmazsanız çok daha az yorulursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı