Çözüldü Mad Max TR yamasında 0xc000007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 7

bhsburak

Femtopat
Merhabalar öncelikle, mad Max adlı oyuna TR yama kurmak istedim ama yamayı kurmaya çalışırken bu hatayla karşılaştım. ProcMon raporu da ekte şimdiden teşekkürler.

=> Logfile

Çözüm
O site sahte yama sitesiymiş. Yama gibi görünen zararlı yazılım yükleniyor diyorlar. Ben Hitman için Türkçe yama ararken o siteyi bulmuştum ve şüphelenmiştim. İyi ki indirmemişim dedim sonradan. Şu konuda detaylı tartışma var:

Gerçek yama değil, virüs içeriyor.
Son düzenleyen: Moderatör:
O site sahte yama sitesiymiş. Yama gibi görünen zararlı yazılım yükleniyor diyorlar. Ben Hitman için Türkçe yama ararken o siteyi bulmuştum ve şüphelenmiştim. İyi ki indirmemişim dedim sonradan. Şu konuda detaylı tartışma var:

Çözüm
Tahmin ettiğim gibi, AV ile sisteminizi taratın. Yamayı silin.

Bu konuya da göz atın.

Teşekkür ediyorum, kırk yılda bir taratmadan dosya kuralım dedik onda da patladık desene.

Tahmin ettiğim gibi, av ile sisteminizi taratın. Yamayı silin.

Bu konuya da göz atın.

Virüs için program önerebilir misiniz.
Kaspersky'la trojan virüsünü temizledim konu kapanabilir. İyi ki böyle bir forum var bu kadar hızlı bir şekilde çözülemezdi, başka türlü ikinize de teşekkürlerimi sunuyorum.

Son düzenleme:
Yama ile ilgisini çok bilemeyeceğim ama sizin için kısa bir araştırma yapıp baktım merak edip. 0xc000007b bu hatayı alan çok insan var. Kimisi bir program çalıştırıp sorunu çözmüş, kimisi ekstra bir yama kurmuş. Daha deneyimli olanları dinlemekte fayda var tabiki. Sadece yardımcı olmak adına araştırdım. Hem Türk hem yabancı sitelerde bu link deki yamaları önermişler. Tabiki sizde araştırın.

All in One Runtimes Download
O zaman benim araştırmayı çöp yapın :) çözüldüyse hayırlı olsun. Sevindim.

Yama ile ilgisini çok bilemeyeceğim ama sizin için kısa bir araştırma yapıp baktım merak edip. 0xc000007b bu hatayı alan çok insan var. Kimisi bir program çalıştırıp sorunu çözmüş, kimisi ekstra bir yama kurmuş. Daha deneyimli olanları dinlemekte fayda var tabii ki. Sadece yardımcı olmak adına araştırdım. Hem Türk hem yabancı sitelerde bu linkdeki yamaları önermişler. Tabii ki sizde araştırın.

All in One Runtimes Download
O zaman benim araştırmayı çöp yapın :) çözüldüyse hayırlı olsun. Sevindim.

Teşekkür ediyorum yanıtınız için benim böyle bir programdan haberim yoktu genelde bu hatayı aldığımda ProcMon'la eksik ya da bozuk olan dosyayı bulup halletmeye çalışıyorum halledemez isem burada konu açıyordum. Yamaya gelirsek yamayı yayınlayan site virüslü dosyalar yüklüyormuş siteye sahte yamalar yani bir anlık gafletle bende yükledim ama virüs olduğu bariz belliymiş. Sanırım şimdilik güvendeyim.

Aynı sorun ile ben de karşılaştım. Hata verdikten sonra görev yöneticisinde bir baktım ki DirectX gibi bir exe dosyası işlemciyi sömürüyor. Kaspersky kurup sistemi tarattıktan sonra sorun düzeldi. O site Türkçe yama bahanesi ile zararlı yazılım kuruyor bilgisayarlara. Dikkat etmek gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı