Madencilik için tavsiyeler nedir?

MTN

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX GTX 1070 OC ekran kartım var. Bu kart ayda 600-800 TL gibi bir getiri yapıyor gibi gözüküyor ve ben de öğrenci olduğumdan benim için güzel para. Bilgisayar iş yerinde olduğu için elektrik gideri yok. Başlangıç için ne yapmam lazım? Bilgisayarı büyük çoğunlukla tarayıcıda kullandığım için ekran kartına pek yük bindirmiyorum ve Windows 10'da mining yapmayı planlıyorum. Bu konuda bilgi veren hangi YouTube kanalları işime yarar? Sizin tavsiyeleriniz nelerdir?

Yanlış bilgi vermeyelim lütfen. Oyun ve ekran kartını kullanan ağır uygulama kullanılmadıktan sonra günlük bütün işlerinizi yapabilirsiniz. Bazı küçük oyunlar bile oynanabilir hatta.

Yanlış bilgi. 2060 Super ile 6 ay kadar kazım yapmış biri olarak, her türlü işimi görmeye devam ediyordum oyun oynamak dışında.

Bu kart ayda 600-800 TL gibi bir getiri yapıyor gibi gözüküyor
Evet, tahminen aylık gelirin 52-55 dolar arası olacak. Elektriğe gelecek zamla birlikte ayda 80-100 TL arası elektrik faturası yansır.
Bu konuda bilgi veren hangi YouTube kanalları işime yarar? Sizin tavsiyeleriniz nelerdir?
Eğer paraya hızlı erişmek isterseniz ve kolayca mininge başlamak isterseniz NiceHash, normal kazım için 2miners önerebilirim. NiceHash'te gelir bir miktar daha düşük olur. 1-1,5 dolar kadar.
Bilgisayarı büyük çoğunlukla tarayıcıda kullandığım için ekran kartına pek yük bindirmiyorum ve Windows 10'da mining yapmayı planlıyorum.
Ayarlarınızı düzgün yaptıktan sonra hash rate değişmeden 25-26 mhr ile kazım yapabilmelisiniz. Bunlar içinde ayriyeten konu açarsınız.

Yanlış bilgi. 2060 Super ile 6 ay kadar kazım yapmış biri olarak, her türlü işimi görmeye devam ediyordum oyun oynamak dışında.

Evet, tahminen aylık gelirin 52-55 dolar arası olacak. Elektriğe gelecek zamla birlikte ayda 80-100 TL arası elektrik faturası yansır.

Eğer paraya hızlı erişmek isterseniz ve kolayca mininge başlamak isterseniz NiceHash, normal kazım için 2miners önerebilirim. NiceHash'te gelir bir miktar daha düşük olur. 1-1,5 dolar kadar.

Ayarlarınızı düzgün yaptıktan sonra hash rate değişmeden 25-26 mhr ile kazım yapabilmelisiniz. Bunlar içinde ayriyeten konu açarsınız.
Hocam biriken parayı çekerken komisyon durumu nasıl, bazıları çok komisyon alıyormuş yapan birkaç kişinin öyle şikayetini görmüştüm. Bir de bu sistemlerde işlemi bir süre durdurunca ceza gibi bir işlem var mı? Yoksa mesela günde 22 saat yapıp 2 saat ara verebiliyor muyuz keyfi olarak?

Hocam biriken parayı çekerken komisyon durumu nasıl, bazıları çok komisyon alıyormuş yapan birkaç kişinin öyle şikayetini görmüştüm.
Her poolun kendi komisyon oranı vardır. 2miners'da eğer NANO kullanarak ödeme alırsanız komisyon yok. Binance'ten Nano'ya girip cüzdan adresi almanız yeterli. ETH madenciliği yapıyorsunuz, kazandığınız gelir size NANO türünde ödenmiş oluyor. Sonrasında Binance'te satıp parasını kullanıyorsunuz.

Nicehash'te zaten komisyonu belirttim. 51 dolarlık geliriniz nicehash'te 49.5-50 dolar olur. Başka bir komisyon yok. Parayı Binance'e atıyorsunuz kullanıyorsunuz.
Bir de bu sistemlerde işlemi bir süre durdurunca ceza gibi bir işlem var mı? Yoksa mesela günde 22 saat yapıp 2 saat ara verebiliyor muyuz keyfi olarak?
Hayır, herhangi bir ceza yok. İstediğiniz zaman başlatıp istediğiniz zaman durdurabilirsiniz.
Nicehash için ekleme yapayım. Nicehash'te de ETH madenciliği yapıyoruz, 2miners'da NANO ile ödendiği gibi Nicehash'te BTC ile ödeme yapılıyor.
1637748304370.png

Bunlar mesela benim geçmiş ödemelerim. Bugününki henüz yarım :)

Yanlış bilgi vermeyelim lütfen. Oyun ve ekran kartını kullanan ağır uygulama kullanılmadıktan sonra günlük bütün işlerinizi yapabilirsiniz. Bazı küçük oyunlar bile oynanabilir hatta.

Tarayıcı üzerinden film izlerken bile 104 MH/s kazım 90 MH/s'lara kadar düşüyor. Bu benim kendi tecrübem ve ciddi bir düşüş.

Tarayıcı üzerinden film izlerken bile 104 MH/s kazım 90 MH/s'lara kadar düşüyor. Bu benim kendi tecrübem ve ciddi bir düşüş.
Demek ki ayarlarını doğru yapamamışsın. 2x 3080 ile mining yapıyorum. 101 mh sabitken film izlerken 98-99 civarlarına düşüyor. 3d eklenti oynatmayan veya 1080p üzeri çözünürlükte oynatma yapmayan hiç bir şeyde aman aman bir düşüş yaşamadım. Riser'ın da etkisi var tabii bu olayda. Eğer 1x bağlantı üzerinden mining esnasında dizi film izlersem, tarayıcı da video açarsam 87lere kadar düştüğü oluyordu. Ancak 16x bağlantıdayken böyle bir durum söz konusu değil.
Aylarca 2060 Super tek kartımken kullandım. Hiç bir sorun yaşamadım.
Ki hash ne kadar yüksekse dalgalanma o kadar çok olacaktır. 1070 ile 25 hr alırken 23.8 olunca 3080'deki kadar etkilenmeyecek.

1080p film izliyorum RX 5600 XT'de, en fazla 40 - 39.5 mh/slerden 38.5'a düşüyor.

Uygulamaları ise Gminer ile kazım yaparken kullanabiliyorum fakat Teamredminer ile kazım yapınca kullanamıyorum, donuyorlar veya açılmıyorlar. 😐 Gminer ile Photoshop olsun, Solidworks olsun her programı rahatça kullanabiliyorum.

Demek ki ayarlarını doğru yapamamışsın. 2x 3080 ile mining yapıyorum. 101 mh sabitken film izlerken 98-99 civarlarına düşüyor. 3d eklenti oynatmayan veya 1080p üzeri çözünürlükte oynatma yapmayan hiç bir şeyde aman aman bir düşüş yaşamadım. Riser'ın da etkisi var tabii bu olayda. Eğer 1x bağlantı üzerinden mining esnasında dizi film izlersem, tarayıcı da video açarsam 87lere kadar düştüğü oluyordu. Ancak 16x bağlantıdayken böyle bir durum söz konusu değil.
Aylarca 2060 Super tek kartımken kullandım. Hiç bir sorun yaşamadım.
Ki hash ne kadar yüksekse dalgalanma o kadar çok olacaktır. 1070 ile 25 hr alırken 23.8 olunca 3080'deki kadar etkilenmeyecek.
Benim tüm kartlarım riser üzerinden bağlı. Bazılarına BIOS ayarlaması yapmam gerekti. Ayarlarımın yanlış olmadığından eminim. Eklemem gerek söylediğim durum HiveOS için geçerli.

Eklemem gerek söylediğim durum HiveOS için geçerli.
HiveOS'te daha korkunç performans alıyoruz. Windows ile bu durum bu şekilde gerçekleşmiyor. Fark bundan kaynaklanıyor anlaşılan. Mining performansı HiveOS'te daha iyi olsa da günlük kullanım için ayarlanmış bir sistem değil. Video falan açınca 5 kare oynatıyor videoları bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı