Maestro kart VISA yapılır mı?

Iron

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
İş Bankası bankamatik kartı kullanıcısıyım ama kart Maestro. Maestro olunca internet alışverişinde kullanılamıyor. Özellikle yurt dışı internet alışverişi. İş bankasını arayıp Maestro olan kartı VISA olarak yeniden isteyebilir miyiz? Daha önce böyle bir istekte bulunabildiniz mi?

Not: Kart ilk imza değil. Normal 18 yaş üstü hesap kartı.

Maestro kartlar internet alışverişlerinde kullanılabilir, ancak kredi kartlarının aksine 3D Secure ile alışveriş yapılması zorunludur, hangi siteden alışveriş yapmayı denediniz ?

Bankayı arayıp VISA kart edinmek istediğinizi söyleyin. Keşke kartı ilk alırken söyleseydiniz. Ben zamanında söylediğimde ellerinde ne varsa onu veriyorlar rastgele şekilde demişti görevli. Onlar için önemsiz olan bu olay bizim için önemli. Kişi tek kart kullanabilir diyeceklerini sanmıyorum. Öyle bir durum olursa da var olan kartı iptal edip tekrar VISA kart talep etmek istediğinizi belirtin.

Bankayı arayıp VISA kart edinmek istediğinizi söyleyin. Keşke kartı ilk alırken söyleseydiniz. Ben zamanında söylediğimde ellerinde ne varsa onu veriyorlar rastgele şekilde demişti görevli. Onlar için önemsiz olan bu olay bizim için önemli. Kişi tek kart kullanabilir diyeceklerini sanmıyorum. Öyle bir durum olursa da var olan kartı iptal edip tekrar VISA kart talep etmek istediğinizi belirtin.
Aynı şekil de ben de söyledim VISA istiyorum diye ama görevli Maestro veriyoruz dedi. Bugün bankayı arayıp söyleyeceğim. Olmazsa Ziraat Bankkart'a yöneleceğim.

Maestro desteği olmayan sitelerden alışveriş yapmaz. VISA ve MasterCard ile işlem almayan alışveriş sitesi yok. VISA kart iste. Çıkartırken söyleseydin iyi olurdu.
Söyledim ama görevli Maestro verdiklerini söyledi.

Ama ne hikmetse babamın da İş bankası bankamatik kartı var, babama VISA vermişler. Olmazsa Ziraat Bankkart'a yöneleceğim.

Kusura bakmayın cezam vardı yazamadım.

Saat 09:11'de İş bankası'nı arayıp durumu anlattım, ama telefon da ki bayan Maestro kartlar MasterCard'ın geçtiği heryer de geçtiğini söyledi.

Kartın VISA olanını ise şubeden istememi söylediler. Ben de istediğimi ama verilmediğini söyledim. Ve bir sonuca varamadım.

Anladığım kadarıyla VISA kartı her müşteriye vermiyorlar.
Enpara'ya başvurdum cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı