Mafia 2 inceleme

M1000

Decapat
Makaleler
1
İyi yanları;
1- Sağlam karakterler.
2- Iyi sürüş mekanikleri.
3- Iyi çatışma mekanikleri.
4- Iyi Fizik'ler.
5- Fena olmayan hikaye.
6- Oldukça iyi bölüm tasarımları.
7- Gerçekçi bir açık dünyası var(silah çıkarınca veya çok hız yapınca polisin peşine düşmesi vs.)
Kötü yanları;
1- Kısa sürmesi.
2- Hikayenin tam ilerleme hissi vermemesi açarsam. Vito en alttan başlıyor ama bir türlü yükselemiyor benim beklentim o yönde olduğu için biraz hayal kırıklığı yaşadım.
3- Diğer yan karakterler tam anlamıyla tanıyamıyoruz havada kalıyor.
Not: Oyunun silinen şeyleri silinmeseydi elimizde çok daha iyi bir oyun olablirdi.
Puanım 8.3/10.

73fb5b48729f01f229e69e7425eff341.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Kısa sürmesi.
Herşeyi özetleyen tek cümle, Sadece 2020'ye göre değil, Çıktığa yıla göre de "eksik" bir oyun Mafia II. Hala severim sayarım ancak Sevgili "Hangar 13" Muhteşem (!) Definitive Edition'ı ile oyuna olan sevgimi de sömürdü. MFIII rezaletinden bahsetmiyorum bile, galiba yeterince küfür yemediklerini düşünmüşler.

İnceleme güzel. Yalnız "İyi Fizik'ler" ve "Fena olmayan hikaye" maddelerine katılmıyorum. Hikaye bence mükemmel ötesi ve fizikler zamanının oyunlarından bir tık ileri.

PS: Mafia 2 geliştirilirken 3 adet motor denenmiştir. En başta aynı Mafia gibi LS3D motorunda geliştirilecekti ancak tam geliştirilirken Renderware ile yapmaya karar verdiler. Renderware ile geliştirmeye başladıklarında EA Renderware oyun motorunu yapan şirket Criterion Games'i satın aldı, bu da geliştirici Illusion Softworks (sonradan 2K Czech olacak)'un Renderware lisansını yaktı. Son olarak ise Illusion Softworks kendi motorunu (ismi Illusion Engine, güzel ve mesajlı bir isim) yapmaya karar verdi ve motor yaklaşık 2008 sonları gibi hazırdı.

PS 2: Oyundan kaldırılan çoğu şey geliştiricilerin zamanı olmamasından ve hatalı olduğundan kaldırılmıştı. Aslında geliştirilme sürecine bakarsak Mafia II acele ile geliştirilmiş bir oyun ama asla öyle hissettirmiyor.

PS 3: Mafia II'nin Definitive Edition'ını oynamayın. Getirdiği "özellikler" götürdüklerinden az.

İnceleme güzel olmuş, ama maddelerin altına onunla ilgili fotoğraflar koysaydınız daha güzel olurdu.

İyi fikir ama bu sefer çok uzun olur bir daha ki incelemelerimde deneyeceğim sağ ol.
İnceleme güzel. Yalnız "iyi Fizik'ler" ve "fena olmayan hikaye" maddelerine katılmıyorum. Hikaye bence mükemmel ötesi ve Fizik'ler zamanının oyunlarından bir tık ileri.

Ps: Mafia 2 geliştirilirken 3 adet motor denenmiştir. En başta aynı Mafia gibi LS3D motorunda geliştirilecekti ancak tam geliştirilirken renderware ile yapmaya karar verdiler. Renderware ile geliştirmeye başladıklarında EA renderware oyun motorunu yapan şirket criterion Games'i satın aldı, bu da geliştirici ıllusion softworks (sonradan 2K czech olacak)'un renderware lisansını yaktı. Son olarak ise ıllusion softworks kendi motorunu (ismi ıllusion Engine, güzel ve mesajlı bir isim) yapmaya karar verdi ve motor yaklaşık 2008 sonları gibi hazırdı.

PS 2: Oyundan kaldırılan çoğu şey geliştiricilerin zamanı olmamasından ve hatalı olduğundan kaldırılmıştı. Aslında geliştirilme sürecine bakarsak Mafia II acele ile geliştirilmiş bir oyun ama asla öyle hissettirmiyor.

PS 3: Mafia II'nin Definitive Edition'ını oynamayın. Getirdiği "özellikler" götürdüklerinden az.

Olabilir. Benim kanımca hikaye kısa sanki kırpılmış gibi adamlar daha çok şey anlatmak istemiş ama "hadi abi zaman yok yap bir şey de satsın" gibi duruyor. Şunu da eklemek isterim birçok oyundan iyi ve oturaklı bir hikayesi var sadece demek istediğim potansiyeli daha yüksek olan bir şey biraz harcanmış gibi.

İyi yanları;
1- sağlam karakterler.
2- ıyi sürüş mekanikleri.
3- ıyi çatışma mekanikleri.
4- ıyi Fizik'ler.
5- fena olmayan hikaye.
6- oldukça iyi bölüm tasarımları.
7- gerçekçi bir açık dünyası var(silah çıkarınca veya çok hız yapınca polisin peşine düşmesi vs.)
Kötü yanları;
1- kısa sürmesi.
2- hikayenin tam ilerleme hissi vermemesi açarsam. Vito en alttan başlıyor ama bir türlü yükselemiyor benim beklentim o yönde olduğu için biraz hayal kırıklığı yaşadım.
3- diğer yan karakterler tam anlamıyla tanıyamıyoruz havada kalıyor.
Not: Oyunun silinen şeyleri silinmeseydi elimizde çok daha iyi bir oyun olablirdi.
Puanım 8.3/10.

Eki Görüntüle 587063

İlk oyunu oynamadıysanız bazı karakterleri tanıyamayabilirsiniz, bu oyunun çok küçük bir kısmı Mafia 1'i içeriyor, yani Mafia 1 de tanıdığımız bir karakterin ismi herhangi bir konuşmanın içerisinde geçebilir.
Mafia 1'in oyun sonunda tommy ölüyor, ve tommy i öldüren vito, ikinci oyundada onun Tommy'i öldürmeden önce başından geçenleri öğreniyoruz

Oyun yılının oyunu seveni var sevmeyeni var zaten şu yılda oynayıpta seveni çok görmedim. Ama seveni de var, ortalama bir oyun zaten Mafia 3 le seriyi bozdular, ben çok kötü bulmadım Mafia 3'ü tekrar ediyor dediler hep yan görevler yüzünden tekrara gitti oyun, oyunun süresini uzatcaz diye serinin adını lekelediler, şu an bile Mafia 3'ü seriden saymayanları görebilirisiniz :D çünkü GTA ile yarışmaya çalışan açık dünyasında adam gibi aktivite olmayan bir oyundu Mafia 3

Yeni konular

Geri
Yukarı