Mafia Definitive Edition kötü optimizasyon sonucu düşük FPS değerleri

AntenOS

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle iyi forumlar dilerim herkese. RX 570 ve İ3-9100F'e sahibim. Oyunda orta ayarlarda 60 - 70 FPS alıyorum ancak araba sürmeye başlayınca bu değerler 30'a kadar düşüyor. Bunun benim sistemimle mi bir alakası var yoksa oyunun optimizasyonu iyi değil mi? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Ben de çok benzer sistemi kullanıyorum, imzamda da görebilirsiniz. Düşük ayarlarda, 70 FPS ile oynamayı tercih ettim, sebebi ise yüksek ile düşük ayar arasında neredeyse hiç fark göremedim. Ek olarak 45-55FPS arası oynamaya alışkın değilim. Oyun maalesef optimizasyon özürlü, evet.

Oyun CPU'yu çok yoruyor sanırım. O yüzden bazı yerlerde ikinizin sisteminde de darboğaz yapıyor. Ben de aynı sorunu Watch Dogs'da yaşıyorum. CPU kullanımı%70 80 lerde dolaşıyor ki Ryzen 5 3600'üm olduğu halde.

Oyun CPU'yu çok yoruyor sanırım. O yüzden bazı yerlerde ikinizin sisteminde de darboğaz yapıyor. Ben de aynı sorunu Watch Dogs'da yaşıyorum. CPU kullanımı%70 80 lerde dolaşıyor ki Ryzen 5 3600'üm olduğu halde.
RX 570 ve i3 9100F hiç bir oyunda darboğaz yapmıyor. Oyunun optimizasyonu sıkıntılı. Patch güncellemesi bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı