Mağaza e-faturayı vermiyorsa nasıl bir yol izlenmeli?

polat.cbk

Hectopat
Yer
Bodrum
Kız arkadaşım butik tarzı bir siteden replika ayakkabı satın aldı. Ayakkabının sitedeki rengiyle, gelen ürünün tonu uyuşmuyor ve oldukça kalitesiz, defolu gibi duruyor. İplikleri falan hep dışarıda. İade yapmak istediğimizde negatif yaklaştılar, sözleşme ıvır zıvır dediler. 14 gün içerisinde iade hakkımın olduğunu ve bu tarz sözleşme tarzı şeylerin fasa fiso olduğunu biliyorum ve bu yüzden Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım. Fakat burada da şöyle bir sorun çıkıyor ki hala daha E-Faturam elime ulaşmış değil. Vergi numarasını göremiyorum siteden tıkladığımda. Whatsapp hatlarına yazdığımda ise, "Yetkili departmana ilettim" tarzı şeyler deniyor. Cuma gününden bu yana uğraşıyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim? Nereye şikayette bulunmalıyım?
(Kargo poşetinin üstünde fatura yok, sadece MNG ile olan faturaları var)

1653235879500.png

ayakkabı.jpeg

(Ödeme Kapıda Kredi Kartı ile oldu)
Ekran görüntüsü 2022-05-22 191656.jpg

1653236295589.png
1653236306216.png

@BilgisayarKurdu

Son düzenleme:
Şikayet ederseniz orijinal olduğunu düşünüyormuş gibi yapın. Çakma olduğunu belli ederseniz adamlar haklı çıkarlar. Sitede replikalıkla ilgili bir yazı yoksa tabii.

Şikayet ederseniz orijinal olduğunu düşünüyormuş gibi yapın. Çakma olduğunu belli ederseniz adamlar haklı çıkarlar. Sitede replikalıkla ilgili bir yazı yoksa tabii.
Site replika ürün satıyor zaten bu belirtilmiş. Biz de bunu bilerek aldık. Tek sorun iade kabul etmemeleri, bu hukuksal olarak geçerli değil. E faturamı vermemeleri. Ürün bariz defolu ve yıpranık.

Site replika ürün satıyor zaten bu belirtilmiş. Biz de bunu bilerek aldık. Tek sorun iade kabul etmemeleri, bu hukuksal olarak geçerli değil. E faturamı vermemeleri. Ürün bariz defolu ve yıpranık.

Replika olduğunu bile bile şikayet edemezsiniz diye biliyorum.

Geri
Yukarı