Mahalle bilgisayarcısına bilgisayarı tamir ettirmek

yigitalyksel

Hectopat
Arkadaşlar düşünün 10.000 Türk lirası değerinde masaüstü bilgisayar topladınız. Ve bilgisayar bir anda mavi ekran hatası verdi, garantiye verdiniz kullanıcı hatası deyip geri gönderdiler ve sizde mecburen mahalle PC tamircilerinden birine götürdünüz. Ve bilgisayarı geri aldığınızda i7 işlemci yerine i3, 16 GB RAM yerine 4 GB RAM var. Ne yapardınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce insan gibi isterdim. Tatsızlık çıkmasın diye. Vermezse gece -böylelerinin dükkanında alarm falan olmaz- zor ile kamufle olmuş bir şekilde dükkanına girerdim. Benim olanı alır sonra da dükkan da elektrik kontağı yaparak yangın çıkartırım.

İlk önce insan gibi isterdim. Tatsızlık çıkmasın diye. Vermezse gece -böylelerinin dükkanında alarm falan olmaz- zor ile kamufle olmuş bir şekilde dükkanına girerdim. Benim olanı alır sonra da dükkan da elektrik kontağı yaparak yangın çıkartırım.
Haklıyken haksız duruma düşer aman abi

Bilgisayarcıya verirken en azından belli bir seviyede bilgi sahibi olduğunuzu hissettirirseniz sıkıntı olmaz. O mevzular eskilerde kaldı. Artık çoğu insan teknolojinin gelişimiyle birlikte donanım bilgisi sahibi. He olur da yaşandı diyelim. Bilgisayarcı büyük pişmanlık yaşar.

Servise para ödeyip de tamir ettirebiliyorsun diye biliyorum. Bakkal'a tamir ettirmek yerine kendim tamir etmeyi denerim, kalacaksa benim elimde kalsın.

Geri
Yukarı