Mailden gönderilen dosya nedir?

SpaceSoldier

Kilopat
Yer
Pluton
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Gmail'imde (mail atılan herkes Gmail kullanıcısı) fotoğrafını yüklediğimi maili gördüm. Tabii ki tıklamayıp hemen sildim. Bilgisayarıma sızmak için olduğunu düşünüyorum. Ayrıca beni nereden bulmuş olabilirler? Bunun ile ilgili ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• hack.jpg
    hack.jpg
    20,8 KB · Görüntüleme: 61
Mail'in sızdırılmış gibi.

Bu verileri çalınan sitelerin birinden mı alınmıştır? O tarz bir şey mi?

Bir şekilde buluyolar. O dosyayı indirmeden linki kopyalarsanız şu siteden tarama yapabilirsiniz.

Aman hoca yanlış bir şey yaparım şimdi :D

Bu verileri çalınan sitelerin birinden mı alınmıştır? O tarz bir şey mi?

Aman hoca yanlış bir şey yaparım şimdi :D

Muhtemelen.
Merhabalar. Gmail'imde (mail atılan herkes Gmail kullanıcısı) fotoğrafını yüklediğimi maili gördüm. Tabii ki tıklamayıp hemen sildim. Bilgisayarıma sızmak için olduğunu düşünüyorum. Ayrıca beni nereden bulmuş olabilirler? Bunun ile ilgili ne yapabilirim?

VirusTotal ile taratabilirsin.

VirusTotal ile taratabilirsin.

O dosyaya sağ tıklayınca adresi kopyala çıkıyor mu?
Çıkıyorsa kopyala verdiğim linke gir "lookup" bölümüne yapıştır bakalım ne çıkacak.

Report for web address​

IPv4 count1000
Files count
CreatedSep 14, 199723:00
ExpiresSep 13, 202800:00
Domainmail.google.com
Registration organizationGoogle LLC
Registrar nameMarkMonitor, Inc.

WHOIS​

Domain name
google.com
Domain status
clientUpdateProhibited (EPP Status Codes | What Do They Mean, and Why Should I Know? - ICANN) clientTransferProhibited (EPP Status Codes | What Do They Mean, and Why Should I Know? - ICANN) clientDeleteProhibited (EPP Status Codes | What Do They Mean, and Why Should I Know? - ICANN) serverUpdateProhibited (EPP Status Codes | What Do They Mean, and Why Should I Know? - ICANN) serverTransferProhibited (EPP Status Codes | What Do They Mean, and Why Should I Know? - ICANN) serverDeleteProhibited (EPP Status Codes | What Do They Mean, and Why Should I Know? - ICANN)
Created
Sep 14, 199723:00
Updated
Sep 09, 201900:00
Paid until
Sep 13, 202800:00
Registrar info
MarkMonitor, Inc.
IANA ID
292
Name servers
ns1.google.com, ns2.google.com, ns3.google.com, ns4.google.com

Contact
Name
Organization
Address
Phone / Fax
Email

registrant

Google LLC

administrative

Google LLC

technical

Google LLC

Sanırım mailden kopyaladığım için böyle oldu. Google olduğunu falan sanmıyorum gönderenlerin

Report for web address​

IPv4 count1000
Files count
CreatedSep 14, 199723:00
ExpiresSep 13, 202800:00
Domainmail.google.com
Registration organizationGoogle LLC
Registrar nameMarkMonitor, Inc.

WHOIS​

Domain name
google.com
Domain status
clientUpdateProhibited (EPP Status Codes | What Do They Mean, and Why Should I Know? - ICANN) clientTransferProhibited (EPP Status Codes | What Do They Mean, and Why Should I Know? - ICANN) clientDeleteProhibited (EPP Status Codes | What Do They Mean, and Why Should I Know? - ICANN) serverUpdateProhibited (EPP Status Codes | What Do They Mean, and Why Should I Know? - ICANN) serverTransferProhibited (EPP Status Codes | What Do They Mean, and Why Should I Know? - ICANN) serverDeleteProhibited (EPP Status Codes | What Do They Mean, and Why Should I Know? - ICANN)
Created
Sep 14, 199723:00
Updated
Sep 09, 201900:00
Paid until
Sep 13, 202800:00
Registrar info
MarkMonitor, Inc.
IANA ID
292
Name servers
ns1.google.com, ns2.google.com, ns3.google.com, ns4.google.com

Contact
Name
Organization
Address
Phone / Fax
Email

registrant

Google LLC

administrative

Google LLC

technical

Google LLC

Hocam ekran resmi olarak atsanız daha iyi olur.
Şurayı atsanız yeterli olur
1634983416415.png

Linke güvenli diyor ama emin olamadım 🤔. Size HTML olarak atmış yani sistemi kolayca kandırabildi içinde exe dosyası var ve virüs onda şimdi anladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı