Maket silahlı adamı vuran ABD polisi

201189

Hectopat
Katılım
9 Şubat 2018
Mesajlar
1.083
Çözümler
4
Bireysel silahlanmanın getirdiği, polise vur yetkisi. Gerekli uyarılar yapılır, uyulmadığı ve elinde öldürücü cisim görüldüğü takdirde, polis tarafından etkisiz hale getirilir. Yani o adrenalin ve uzaklıkta, yahu bu maket silahmış diyecek, süper gücü olan bir insan dünya üzerinde yok maalesef. O an polisin düşüneceği tek şey, akşam ailesine tek parça dönmek.

He tabi ihbar eden kişi, silahın maket olduğunu anlamış olsaydı (Çok düşük bir ihtimal), belki daha farklı sonuçlanabilirdi. İhbar silahlı bir şüpheli olarak geldiği için polis kendince yapması gerekeni yapmış.
 

Hacktavish

Gigapat
Katılım
30 Ekim 2017
Mesajlar
10.536
Makaleler
59
Çözümler
145
Amerika'da polis kurşunuyla intihar etme oranı bayağı yüksek. O yüzden öyle de olabilir. Öleceğini bile bile saldırıyor.
Aynen öyle. Ayrıca arkadaşlara bilgilendirme:
"California DOJ identifies a BB pellet gun, even if unloaded or inoperable, as a deadly weapon."
 

Ecmel

Kilopat
Süper Moderatör
Katılım
26 Aralık 2020
Mesajlar
5.821
Makaleler
3
Çözümler
66
İlginç bir video adamın amacı neydi acaba?
İntihar etmek istiyordur. ABD'de bu tür bodycam videoları yayınlayan kanallar var. Bu tür videolara birçok kez denk geldim. Adam öleceğini biliyor ve polise de söylüyor ölmek istediğini. Bilerekten kendini öldürtüyorlar yani.

Çok yakından sıkmazsa ve nereye sıkacağını bilirse genellikle sıkıntı olmuyor. Öldürmek amaçlı tasarlanmış bir silah değil.
Öldürme amaçlı değiller zaten. Sadece belli mesafeden sıkılırsa insana zarar verebilecek türleri var.
 

201189

Hectopat
Katılım
9 Şubat 2018
Mesajlar
1.083
Çözümler
4
İntihar etmek muhtemelen.
Amerika'da en yaygın intihar yöntemlerinden biridir. Kendi canına kıyamıyor, en kolay yol olarak kendini polislere vurdurtmak olarak görüyor. Hatta bir adam, elinde silah olmadığı halde bile silah varmış gibi yapıp, kendini öldürtmüştü.
 

Wsac01

Hectopat
Katılım
6 Haziran 2018
Mesajlar
270
Çözümler
1
Yukarı