Makine Mühendisliği mi Bilgisayar Mühendisliği mi Elektrik Elektronik Mühendisliği mi?

Neden ki hocam? Gayet kaliteli bir üniversite bence. Ama yine de bir araştıracağım teşekkürler.

Eyvallah çok teşekkür ederim Allah razı olsun :). İnşallah senin de sonunu hayır eder Allah.

Ayrıca sınavdan sonra yazın Rust öğreneceğim :D. Gerçekten mükemmel bir dile benziyor ve öyle de.
Amaca göre değişir ben siber güvenlikte network üzerine ilerliyorum bende işler karmaşıklaşıyor abi Python - C falan :D

Bu biraz da ne yapmak istediğine bağlı. Boğaziçi CS ve EEE, İTÜ CS ve EE, ODTÜ EEE ve Makine, alanlarındaki gözde bölümlerdir.

EEE ve Makine CS'ye göre zordur. Ama CS'de de donanım tarafına uzmanlaşmak istersen EEE ile yarışır zorlukta. Yani ne yapmak istediğine göre şekilleniyor. Yurt dışı hayalin varsa, Boğaziçi daha rahat bir seçenek olur. Ulaşım sıkıntı değilse Sabancı da düşünülebilir.

Ancak iş sende bitiyor. Bu okulların isimleri, insanları yanıltmamalı.

Hangisi olursa olsun Boğaziçi olmamalı. Teknik altyapısı olmayan, sadece isimden ibaret bir yer.
Hangisi olacağına gelince de iş olanaklarına göre değil, kendi zevkine göre tercih yapmalısın. Gerçekten sevdiğin alanı seçersen isterse o alanda tüm ülkede sadece 2 kişi iş bulsun sen onlardan biri olursun.

Ben olsam ben de İTÜ'yü Boun'a tercih ederdim ancak Boun o kadar da değil. Okuyup yurt dışında yüksek lisans / Doktora yapan tanıdıklarım var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı