Makine mühendisliği öğrencisi için laptop tavsiyesi

Qwerty delisi

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Makine mühendisliği öğrencisi için sadece ders&kurs programlarını çalıştırmak üzere laptop arıyorum, hiçbir oyun amacım yok. Sadece ilgili mühendislik yazılımlarını kasmadan normal bir şekilde çalıştırmasını bekliyorum. Tavan fiyatım 7000 lira ama 7000 liraya çıkmayı da istemiyorum, o yüzden mümkünse 4-5 bin civarı arasındaki laptop tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Makine Mühendisliği okuyorum, öncelikle çok güçlü bir makineye ihtiyacınız yok. Kuracağınız en performans gerektiren uygulamalar, Solidworks ve Fusion 360 tarzı 3D tasarım uygulamaları. Bizim derslere Ideapad tarzı bilgisayarlar ile gelenler çok oluyordu ki zaten labaratuvarlardaki bilgisayarlar da kötü denebilecek seviyede.

Taşıma ve kullanım kolaylığı açısından küçük kompakt ve pil ömrü iyi bir laptop almanızı tavsiye ederim. Oyun da oynanmayacaksa şöyle bir şey alınabilir;

İstanbulda bir bölüm mü acaba? Aynı yeri kazanmış olabiliriz. Bu arada L340 öneririm. 9300H 1650'li olanları 6000TL altına bulunabiliyor hem tasarım iyi hem pili uzun götürüyor. Fakat kullananlar(kuzenim) soğutmasının pek iyi olmadığını söylüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı