Maksimum 2000TL Monitör Tavsiyesi

Efe Ercan

Hectopat
Daha fazla  
GTX 1080'li toplama PC'ye monitör almak istiyorum, aylardır 21" LED TV kullanıyorum ve 3D modelleme, animasyon ve grafik tasarım işleri yapıyorum, bu yüzden IPS panel tercihim. Eli yüzü düzgün bir monitör alma vaktim geldi ve bütçem maksimum 2000 TL. Aynı zamanda oyuncuyum, genelde singleplayer oyunlar tercih etsem de bolca Overwatch oynuyorum, bu yüzden de iyi bir Frame Rate değeri ve tepki hızı istediğim özellikler arasında.

Verdiğim bütçeye hepsini sığdıramayacağımı biliyorum, hepsi olsa 3500 TL'den aşağıya monitör yok, ama bu bütçeyle beni en memnun edecek f/p monitörü arıyorum.

Araştırdıklarıma göre iyi bir TN panel baya geniş bir izleme açısına sahip olabiliyormuş. Bir IPS panel değil tabii ki. Fakat IPS panel baktığım anda 60Hz ve 4MS ile sınırlamak zorunda kalıyorum kendimi. Animasyonla uğraştığım için de Hz değeri önemli oluyor.

Eğer meslektaşlarım, veya bu konuda az çok bilgi sahibi olanlar, kendi kullandıkları monitörleri övenler (veya yerenler) varsa benimle paylaşabilirlerse çok mutlu olurum.

Dipnot: Odamın boyutundan dolayı 24" ten büyük monitörler aramıyorum. (maalesef...)

Bende Grafik işleriyle uğraşıyorum, kullandığım Dell Ultra Sharp U2415, bunu seçmemdeki sebep, SRGB %99 olması, benim için renk doğruluğu önemli. Ben monitörden ve renklerden memnunum, ama sizin istediğiniz HZ yüksek olması. G-SYNC destekli monitörlerin HZ değerleri yüksek ama bu seferde renkleri profesyonel anlamda yakalayabilirmisiniz, bilemiyorum.
QHD 24" Dell Ultra Sharp veya ViewSonic modellerine bakabilirsin.
Bakın burda @Spontune arkadaş güzel açıklama yapmış;
24" IPS G-Sync 2K (2560x1440) monitör önerisi

Bende Grafik işleriyle uğraşıyorum, kullandığım Dell Ultra Sharp U2415, bunu seçmemdeki sebep, SRGB %99 olması, benim için renk doğruluğu önemli. Ben monitörden ve renklerden memnunum, ama sizin istediğiniz HZ yüksek olması. G-SYNC destekli monitörlerin HZ değerleri yüksek ama bu seferde renkleri profesyonel anlamda yakalayabilirmisiniz, bilemiyorum.
QHD 24" Dell Ultra Sharp veya ViewSonic modellerine bakabilirsin.
Bakın burda @Spontune arkadaş güzel açıklama yapmış;
24" IPS G-Sync 2K (2560x1440) monitör önerisi

Arkadaşın açıklamasındaki Dell marka monitör tam aradığım tatta bir monitör. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Edit: İmla

Hemen inceliyorum teşekkür ederim.

@Efe Ercan
Choose A Monitor listesinden talep ettiğiniz özellikteki monitörler;
Choose A Monitor - PCPartPicker
Böyle bir monitör burada yoksa büyük ihtimal hiç bir yerde yoktur. Dell 23.8 S2417DG iyi sadece IPS değil o kadar. IPS de istiyorsan LG var 34"(U-W) 2600 lira 144 hertz 2K IPS bunda da G-sync yok bir de istemediğiniz kadar büyük.
LG 34uc79g-b
Dell monitörü stokta olan bir satıcı bulamadım.

@Efe Ercan
Choose A Monitor listesinden talep ettiğiniz özellikteki monitörler;
Choose A Monitor - PCPartPicker
Böyle bir monitör burada yoksa büyük ihtimal hiç bir yerde yoktur. Dell 23.8 S2417DG iyi sadece IPS değil o kadar. IPS de istiyorsan LG var 34"(U-W) 2600 lira 144 hertz 2K IPS bunda da G-sync yok bir de istemediğiniz kadar büyük.
LG 34uc79g-b
Dell monitörü stokta olan bir satıcı bulamadım.

PCPartPicker müthiş bir oluşum, değil mi? Ben de Dell'e baktım, bütün iyi monitörler bütçemi aşıyor, sanırım ister istemez isteklerimden taviz vermek durumundayım, ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
@Efe Ercan Alabilirsen LG al bir tek G-sync yok onun yerine Freesync var. Bu arada oyun ikinci planda olmasına rağmen 144 hertz monitör istiyorsunuz 2K IPS 27" 60 hertz bir monitör gayet işini görür.
https://www.amazon.com/AOC-Q2781PQ-27-Inch-Monitor-2560/dp/B01MAXQYTM
Şöyle bir monitör alsanız istediklerinizin çoğunu karşılar.
Aslında senin istediğin monitörün "kusursuz" olmasını istiyorsun o da budur;,
Asus Pg279q 27" 4ms Hdmı Dp Usb Mm Vesa Siyah 2560x1440 Gaming - n11.com
Bunu alabiliyorsan al. Alamıyorsan LG var o da olmazsa AOC Q2781PQ var. İsteklerine en yakın monitörler bunlar. Dell var da o da TN panel.
Viewsonic VX2475SMHL-4K PLS 24" 2ms 4K Ultra HD Monitör Monitör
Bir de bu var. PLS panel (IPS'den daha iyi) 2 ms 60 hertz 24 inçte 4K çözünürlük. Zaten 4K monitörde de 144 hertz aramayın. Yüksek görüntü kalitesi oyun keyfi için yeter de artar. 2K 165 hertz yerine (PG279q) 4K 60 hertz (PG27AQ) monitör tercih edenler de oldu burada. Bütçesi ikisine de yetiyorken 4K 60 hertz aldı. Aslında 4K monitör 27 inçte daha çok tercih edilir fakat sen zaten 24" istediğin için bu monitör bence isteklerini fazlasıyla karşılıyor. Emin ol oyun keyfinde bir noksanlık hissetmezsin. Oyundaki rekabet için tepki süresi yeterli geliyor 144 hertz kullanan birisi senden bir adım önde olmuyor. Atıyorum profesyonel oyunculuk için 60 hertz 1 ms yeterlidir 144 hertz işin lüksüdür. Viewsonic VX2475SMHL-4K PLS 24" 2ms almanı öneririm. En iyi f/p ürün budur.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı