Maksimum 2000TL Monitör Tavsiyesi

@Efe Ercan Alabilirsen LG al bir tek G-sync yok onun yerine Freesync var. Bu arada oyun ikinci planda olmasına rağmen 144 hertz monitör istiyorsunuz 2K IPS 27" 60 hertz bir monitör gayet işini görür.
https://www.amazon.com/AOC-Q2781PQ-27-Inch-Monitor-2560/dp/B01MAXQYTM
Şöyle bir monitör alsanız istediklerinizin çoğunu karşılar.
Aslında senin istediğin monitörün "kusursuz" olmasını istiyorsun o da budur;,
Asus Pg279q 27" 4ms Hdmı Dp Usb Mm Vesa Siyah 2560x1440 Gaming - n11.com
Bunu alabiliyorsan al. Alamıyorsan LG var o da olmazsa AOC Q2781PQ var. İsteklerine en yakın monitörler bunlar. Dell var da o da TN panel.
Viewsonic VX2475SMHL-4K PLS 24" 2ms 4K Ultra HD Monitör Monitör
Bir de bu var. PLS panel (IPS'den daha iyi) 2 ms 60 hertz 24 inçte 4K çözünürlük. Zaten 4K monitörde de 144 hertz aramayın. Yüksek görüntü kalitesi oyun keyfi için yeter de artar. 2K 165 hertz yerine (PG279q) 4K 60 hertz (PG27AQ) monitör tercih edenler de oldu burada. Bütçesi ikisine de yetiyorken 4K 60 hertz aldı. Aslında 4K monitör 27 inçte daha çok tercih edilir fakat sen zaten 24" istediğin için bu monitör bence isteklerini fazlasıyla karşılıyor. Emin ol oyun keyfinde bir noksanlık hissetmezsin. Oyundaki rekabet için tepki süresi yeterli geliyor 144 hertz kullanan birisi senden bir adım önde olmuyor. Atıyorum profesyonel oyunculuk için 60 hertz 1 ms yeterlidir 144 hertz işin lüksüdür. Viewsonic VX2475SMHL-4K PLS 24" 2ms almanı öneririm. En iyi f/p ürün budur.

Aslında kafamdan geçen düşünce şu, zaten şu an LED TV kullanıyorum monitör niyetine, kendisi 21.5" 60Hz FullHD. İster istemez kafamda "madem monitör alıyorum bari aldığıma değsin monitörü alıp kurduğumda farkı yüzüme tokat gibi çarpsın" düşüncesi oluşuyor. O gösterdiğiniz Asus PG279Q aylar öncesinden beri dikkatimi çeken bir monitör, ama malum gerek oyun/oyuncu piyasasının coşmuş olması gerek doların yükselmesi gerekse enflasyon teknolojik ürünlerin fiyatını ateş pahasına çıkardı. Monitörler de nasibini almış konumda. Bir de her şeyin başında söylemeyi unuttuğum bir şey var, o da pivot monitörün bazı işlerim için (web tasarım) çok işime yarayacak olması. Bir yandan da IPS monitörler görüntü kalitesi konusunda aklımı çelerken diğer yandan 144Hz'ler 1Ms'ler havada uçuşuyor, gönül istiyor ki hepsi olsun, o da 4 bin lira oluyor. Almışken iyisini alayım diyorum, onda da tabiki de bütçe yetmiyor. O ilk attığınız Dell marka monitör cidden çok başarılı onu takip ediyorum eğer sağlam bir indirimini yakalarsam TN panel dinlemem alır geçerim. Şu ana kadar sizin ve diğer arkadaşların da attıklarını detaylıca inceledim, Dell kadar sağlamını bulamadım:

Dell S2417DG 23.8" 1ms 165Hz (HDMI+Display+4xUsb3.0 ) G-Sync Fiyatı

Bir diğer aklıma yatan monitör şu oldu:

ASUS 24" MG248QR 1ms 144Hz Full Hd HDMI+DP FreeSync Gaming Monitör

Araştırmaya halen devam ediyorum tabii ki. Bilgisayar toplarken bu kadar araştırmamıştım monitör konusunda dert sahibi oldum bütçe yüzünden. :)

Dell en iyi tercih olur sadece IPS değil o kadar.
Dell Gaming S2417DG YNY1D 24-Inch Screen LED-Lit Monitor with G-SYNC | Buy Online | Ubuy Turkey
Burada 1600 lira da buradan alışveriş yapan var mı? Nasıl bir durumla karşılanıyoruz bilmiyorum. Normalde bu monitör 2000 lira. 27" olanı da 2500 liraya satılıyordu. Burada baya bir indirimde. Ama nasıl bir güvenceleri var, bilmiyorum. Çünkü baya bir büyük meblağ ödeniyor. İnsan ister istemez muhatap arıyor.

@Spontune Ben bir iki araştırmıştım, yeni bir oluşum gibi duruyor. Ufak çapta sipariş verenler memnun kalmışlar, yanlış hatırlamıyorsam eğer ürün arızalı çıkarsa para iade ediyorlar arızalı ürün de sizde kalıyor. Yaptığı şey amazon.com'dan veya başka yabancı alışveriş sitelerinden alıp bize kargoluyor. Aracılık yapıyor bir nevi.

27" olanı bile bütçeni aşmıyor. Dell'e karar verdiysen al derim. Görüntü kalitesi zaruri ise başka monitöre yönelirsin artık.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı