Maksimum 500-550TL civarı depolama önerisi

Anladım direk takıp vidalıyoruz değil mi soğutu vs. diyorlar internette SSD için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda olduğu gibi montajlayabilirsiniz.
Soğutucu olayı anakartta olursa takılıyor. Anakartınızda M.2 soğutucu blok bulunmuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda olduğu gibi montajlayabilirsiniz.
Soğutucu olayı anakartta olursa takılıyor. Anakartınızda M.2 soğutucu blok bulunmuyor.
O zaman direk takıp çalıştırıyorum üzerindeki kağıt diyeceğim ismini bilmediğimden kaldırıyorlardı sonra bloğu koyuyorlardı bunda takacağım sadece o zaman çalıştıracağım Disk yönetiminden biçimlendirip kullanacağım galiba.

Merhaba dostlar, şu anda sistemimde 480GB GX1 marka SSD kullanıyorum fakat oyunlar için yetmiyor artık. Fazladan 500GB SSD veya 1TB HDD almak istiyorum sadece oyun için kullanacağım. SSD veya HDD önerilerinizi bekliyorum. Belirttiğim üzere bütçe maksimum 500 civarı, bundan dolayı SSD'de 500GB'yi aşamıyorum, bilginize.

Not: Sisteme uyup uymayacağını bilmiyorum veya 2. SSD takmak diye bir şey olup olmadığını da bilmiyorum, aydınlatırsanız sevinirim.
Anakartım ASUS TUF B450 PLUS GAMING modeli, PSU ise 550W 80+
Sadece yedekleme maksatıyla satın alacaksanız SSD almanızın bir gereği yok gibi. Çünkü burada hızdan ziyade depolama alanına ihtiyacımız var. O yüzden ben şahsen Toshiba'nın 1 TB'lık modellerinden birini öneriyorum.

O zaman direk takıp çalıştırıyorum üzerindeki kağıt diyeceğim ismini bilmediğimden kaldırıyorlardı sonra bloğu koyuyorlardı bunda takacağım sadece o zaman çalıştıracağım disk yönetiminden biçimlendirip kullanacağım galiba.

O bloklu olan gelişmiş soğutuculu olan anakartlarında oluyor. Sizin işiniz sadece SSD'yi takıp vidayı sabitlemek :D

Sadece yedekleme maksatıyla satın alacaksanız SSD almanızın bir gereği yok gibi. Çünkü burada hızdan ziyade depolama alanına ihtiyacımız var. O yüzden ben şahsen Toshiba'nın 1 TB'lık modellerinden birini öneriyorum.
Sadece oyun kuracağım hocam 2. depolama birimine. Fakat oyunlarda donma veya dokuların yüklenmeme gibi sorunlarını istemiyorum
O bloklu olan gelişmiş soğutuculu olan anakartlarında oluyor. Sizin işiniz sadece SSD'yi takıp vidayı sabitlemek :D
çok teşekkürler hocam.

Sadece oyun kuracağım hocam 2. depolama birimine. Fakat oyunlarda donma veya dokuların yüklenmeme gibi sorunlarını istemiyorum

çok teşekkürler hocam.
Ha ben sadece yedekleme işlemi yapacaksanız sanıyordum. Yani oyunları bu yeni alacağınız disk üzerinden oynamayı düşünüyorsanız HDD değil SSD alın bence. Oyunların yavaş açılmasını istemeyiz.. Fakat bence HDD alıp oynamadığınız oyunları yedekleyin bu yeni diske. Oynacağınız vakit gelinfe ise oyununuzu SSD'ye kurun. Tabii bu son söylediğim benim gibi paradan tasarruf etmek için her şeyi yapanların işi :,)

Ha ben sadece yedekleme işlemi yapacaksanız sanıyordum. Yani oyunları bu yeni alacağınız disk üzerinden oynamayı düşünüyorsanız HDD değil SSD alın bence. Oyunların yavaş açılmasını istemeyiz.. Fakat bence HDD alıp oynamadığınız oyunları yedekleyin bu yeni diske. Oynacağınız vakit gelinfe ise oyununuzu SSD'ye kurun. Tabii bu son söylediğim benim gibi paradan tasarruf etmek için her şeyi yapanların işi :,)
Anladım o zaman SSD alıp işi bitiriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı