Maltepe Belediyesi işçilerinin 5275 TL maaş istemesi

Artorias74

Kilopat
Makaleler
11
Kadıköy belediyesindeki en düşük işçi maaşının 5275 TL olarak belirlenmesinden sonra, Maltepe Belediyesi işçileri de grev başlattı ve minimum maaş olarak 5200 TL talep ediyorlar ve gerekçeleri geçim sıkıntısı yaşıyor olmaları. Maltepe Belediyesi başkanı bu rakamın bütçeyi aştığını ifade ediyor.

İnsanlarsa, işçiler nasıl benden daha fazla maaş alıyor diye tepkililer. Bana sorarsanız şu anki ekonomik krizde daha fazla maaş ve yardım istemek herkesin hakkı. 4 kişilik bir aile için 5200 TL hala çok az bir miktar. Bu parayla sadece yaşanılır, 4 kişilik bir ailenin cidden refah içerisinde yaşaması için en az aylık 15k gerekli diye düşünüyorum.

Durum bariz ve maalesef haklısınız.

Benim anlamadığım bu kadar çok işsiz varken onun yerine daha az kişiye daha fazla maaş vermeleri. Yoksa gayet güzel bir şey, peki işsizlere ne olacak?

Durum bariz ve maalesef haklısınız.
2590 TL'nin aşırı iyimser bir rakam olduğunu düşünüyorum. Açlığın neyle giderildiğine de bağlı biraz, sabahları zeytin ekmek, akşamları da makarna veya pilavla besleneceklerse anca. Kendim 3 kişilik bir aile de yaşıyorum ve haftalık market alışverişimiz 400-500 TL arası tutuyor. Haftada 1 kez et yiyebiliyoruz onu da ekleyeyim.

Millet hakkını aramıyor ki yoksulluk sınırı belli açlık sınırı belli emekçinin o maaşı istemesi de normal, normal olmayan o maaşı alamayan insanların duruma ben neden o kadar maaş alamıyorum onlarda almasın demesi.

Bana kalsa hepsini işten çıkarırdım. Daha fazla istemekte haklı olabilirler ama 5200 istemek nedir?
Tamam hayat standartlarının normalleşmesi için normal bir rakam ama bizim ülkenin geneli için normal değil.

Bana kalsa hepsini işten çıkarırdım. Daha fazla istemekte haklı olabilirler ama 5200 istemek nedir?
Tamam hayat standartlarının normalleşmesi için normal bir rakam ama bizim ülkenin geneli için normal değil.
Herkesin bu kadar maaş istemesi gerekli, işçiler isteyince mi batıyor? Hükümetin hortumladığı ve erittiği paralar maaşlara ve sermayeye harcansaydı şu an refah seviyemiz daha yüksek olacaktı.

Açlık sınırı uçmuş gitmiş zaten, yardım istemeleri gayet normal.

Herkesin bu kadar maaş istemesi gerekli, işçiler isteyince mi batıyor? Hükümetin hortumladığı ve erittiği paralar maaşlara ve sermayeye harcansaydı şu an refah seviyemiz daha yüksek olacaktı.
Kime batmış? Her insan böyle maaş almalı ama burası Türkiye bunu unutarak konuşuyorsunuz. Okumuş, bir yerlere gelmiş insanlar bile daha düşük seviyelerde maaş alıyorken bir işçinin belediyeden bu kadar maaş talep etmesi normal değil.

Geri
Yukarı