Malwarebytes svchost.exe virüs olarak görüyor

METANİC

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar merhaba bugün PC'me Malwarebytes programını yükledim ve tarama yaptırdım. 10 tane zararlı yazılım buldu, bunlardan 3 tanesi svchost.exe. Bu program hakkında bazısı virüs demiş bazısı değil demiş, ne yapmam gerek? Bunu silersem sistemimde sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Silebilirsiniz bazı virüsler "svchost"un içine sızıp anlaşılmamasını sağlıyor. Zaten silince Windows otomatik tekrar başlatır(virüs olmayanı).

Temizleme işlemini devam ettirin zaten sorun ortadan kalkacaktır. Taklit bir yazılım girmiş olabilir. Görev yöneticisinden svchost.exe'yi inceleyin eğer ki kullanıcı hesabı tarafından açıldığı yazıyorsa silmen gerek.

Arkadaşlar merhaba bugün PC'me Malwarebytes programını yükledim ve tarama yaptırdım. 10 tane zararlı yazılım buldu, bunlardan 3 tanesi svchost.exe. Bu program hakkında bazısı virüs demiş bazısı değil demiş, ne yapmam gerek? Bunu silersem sistemimde sıkıntı çıkar mı?

Bazı zararlı yazılımlar kendini kullanıcı svchost Windows'un bir yazılımı olduğu için svchost gibi sahte bir dosya kurarlar veya svchosta bulaşırlar. Malwarebytes normalde gerçek svchostu zararlı yazılım bulmaz. Bulduğu svchostun resmini atarsan daha iyi yardımcı olabilirim. Bir keresinde benim de başıma gelmişti.

Bazı zararlı yazılımlar kendini kullanıcı svchost Windows'un bir yazılımı olduğu için svchost gibi sahte bir dosya kurarlar veya svchosta bulaşırlar. Malwarebytes normalde gerçek svchostu zararlı yazılım bulmaz. Bulduğu svchostun resmini atarsan daha iyi yardımcı olabilirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_21.png
    Screenshot_21.png
    85 KB · Görüntüleme: 110
Dosya konumunu atar mısınız? Ayrıca İngilizce olması garip ve svchost görev yöneticisinde böyle gözükmez.

Dosya konumunu atar mısınız? Ayrıca İngilizce olması garip ve svchost görev yöneticisinde böyle gözükmez.

Windows dosyasında svchost.exe olarak arama yapınca bunlar.
Screenshot_22.png
System32 içerisinde aratınca bunlar çıkıyor.
Screenshot_23.png
ben bu resimde sağdaki uygulamadan tedirgin oldum güvenlik seçenekleri değiştirilmiyor diğerlerininki değişiyor ama bu onlardan farklı gibi

Screenshot_24.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı