Malwarebytes taramasında bulunan dosyalar nedir?

mirzafil

Centipat
Daha fazla  
Malwarebytes ile az önce tarama yaptım. 8 adet dosya tespit etti ama malware olarak işaretlemedi. Bu dosyaların ne olduğunu bilmiyorum yine de karantinaya aldım. Bu dosyalarla ilgili bir bilginiz varsa ne olduğu hakkında aktarabilir misiniz ?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    165,3 KB · Görüntüleme: 50
Malwarebytes ile az önce tarama yaptım. 8 adet dosya tespit etti ama malware olarak işaretlemedi. Bu dosyaların ne olduğunu bilmiyorum yine de karantinaya aldım. Bu dosyalarla ilgili bir bilginiz varsa ne olduğu hakkında aktarabilir misiniz?

Popuplar.

Peki tam olarak bu dosyalar hakkında bir bilginiz var mıdır? Silmeli miyim?
DriverPack Solution gibi driver güncelleme programlarını önermeyiz. Ancak Malwarebytes'ın tespit ettiği girdilere bir şey yapmanıza gerek yok, zararlı değiller. DriverPack Solution'ın kayıt defteri girdileri ve oluşturduğu klasörlerdir.

Son düzenleme:
Ayrıca chrome çok yüksek derecede spyware içermektedir. Edge de aynı şekilde. Kullanmanızı önermem. Güvenliği önemsiyorsanız librewolf gibi spyware oranı düşük ya da sıfır olanları tercih edin. Diğer seçenekler: falkon, iridium, ungoogled chromium. Araştırırsanız daha da bulabilirsiniz.

Ayrıca arama motoru olarak google kullanıyorsanız yine spyware oranı yüksektir. (Searx tercih edilebilir)

Spyware ya da casus yazılım; kullanıcının isteği ve bilgisi dışında veri toplanmasına denir.

DriverPack Solution gibi driver güncelleme programlarını önermeyiz. Ancak Malwarebytes'ın tespit ettiği girdilere bir şey yapmanıza gerek yok, zararlı değiller. DriverPack Solution'ın kayıt defteri girdileri ve oluşturduğu klasörlerdir.
Ve evet driverpack solutiona ait dosyalardır. Eğer sürücülerinizi güncelleme işleminiz bittiyse girdilerin ve programın silinmesinin sorun yaratacağını sanmıyorum

Son düzenleme:
Ve evet, Driverpack Solution'a ait dosyalardır. Eğer sürücülerinizi güncelleme işleminiz bittiyse girdilerin ve programın silinmesinin sorun yaratacağını sanmıyorum.
Sorun çıkmaz zaten. En fazla programı tekrar kurması gerekir. Zararlı olmadığının bilinmesi yeterli.

Geri
Yukarı