Malwarebytes ve Kaspersky Aynı Anda Kullanılır mı?

Blackss

Kilopat
Makaleler
2
Normalde bende Kaspersky yüklüydü ama Malwarebytes'ın 4 senelik Premium üyeliğini ucuza alınca onu da kurdum. Şimdi ikisi birden yüklü. Sizce gereksiz mi olur ikisinin de yüklü olması? Kaskersky'ı kaldırıp yola sadece Malwarebytes ile devam etsem yeterli olur mu?

Yoksa Malwarebytes ek bir güvenlik hizmeti olarak mı kalsın?

Bilgisayarım ; İntel i5 6500, 16 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde bende Kaspersky yüklüydü ama Malwarebytes'ın 4 senelik Premium üyeliğini ucuza alınca onu da kurdum. Şimdi ikisi birden yüklü. Sizce gereksiz mi olur ikisinin de yüklü olması? Kaskersky'ı kaldırıp yola sadece Malwarebytes ile devam etsem yeterli olur mu?

Bilgisayarım ; İntel i5 6500, 16 GB RAM
Premium'u nereden aldınız hocam?

Şimdi Kaspersky her antivirüsün babası olarak bilinir. Malwarebytes ise her şeye çözümcül alternatif olarak bilinir fakat gerçekleştiremez. Yani demek istediğim Kaspersky direk bir virüsü siler fakat Malwarebytes ise siliyor ancak bir zaman sonra tekrar ediyor o virüsü silmeye. Bunu ise ben bilgisayarımdan 3 aydır silemediğim bir virüsü sadece Kaspersky tamamen silmiştir. Malwarebytes vs diğerleri silmiş gib igösterip tekrarlanıyormuş gibi bir zaman sonra o virüs tekrarlanıyor.

Normalde bende Kaspersky yüklüydü ama Malwarebytes'ın 4 senelik premium üyeliğini ucuza alınca onu da kurdum. Şimdi ikisi birden yüklü. Sizce gereksiz mi olur ikisinin de yüklü olması? Kaskersky'ı kaldırıp yola sadece Malwarebytes ile devam etsem yeterli olur mu?

Bilgisayarım; Intel i5 6500,16 GB RAM.

Yani ikisi de kullanılır.

Son düzenleyen: Moderatör:
MBAM Premium versiyonu almışsınız ve bu sürümde gerçek zamanlı koruma açık olduğu için beraber kullanılmaz.

Gerçek zamanlı korumayı kapatırsanız tarama amaçlı olarak ek bir yazılım gibi kullanabilirsiniz.
Bende sanırım şuan ikisi de çalışıyor ya. Buradan mı kapayacağım? Hangi seçenekleri kapayayım?

Adsız.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı