Malwarebytes virüs buluyor ama Kaspersky bir şey bulamıyor

MEHMET TAS YT

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ilk öncelikle size bir soru soracağım. Çok saçma diyebilirsiniz ama içime sinmiyor olay şöyle:
Ben Malwarebytes ve Kaspersky kullanıyorum ve ikisi de çok iyi ama Kaspersky virüs demiyor ama Malwarebytes diyor ve bulunduğu virüsde bilgisayarı ele geçirendenmiş.
Sildim ve tarattım temiz çıktı ama halen içime sinmiyor. Bilgisayarada format atmak istemiyorum, sizce virüs var ama algılamıyorlar olabilir mi? Ne yapmam gerektiğini söyler misiniz? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, ilk öncelikle size bir soru soracağım. Çok saçma diyebilirsiniz ama içime sinmiyor olay şöyle:
Ben Malwarebytes ve Kaspersky kullanıyorum ve ikisi de çok iyi ama Kaspersky virüs demiyor ama Malwarebytes diyor ve bulunduğu virüsde bilgisayarı ele geçirendenmiş.
Sildim ve tarattım temiz çıktı ama halen içime sinmiyor. Bilgisayarada format atmak istemiyorum, sizce virüs var ama algılamıyorlar olabilir mi? Ne yapmam gerektiğini söyler misiniz? Yardımcı olursanız sevinirim.

Belki false-positive olabilir. Malwarebytes da çok false-positive oluyor diye duymuştum. Sildiyse içiniz rahat olsun.

Hocam virüs programları bazen birbirini virüs olarak algılayabilir normal bir şeydir belki de gerçekten vardır fakat LAN yolu ile geçiyordur.

Sizi şüpheye düşürecek başka durumlar yoksa format atmanıza gerek yok. Eğer böyle bir durum yaşarsanız, format atıp rahat bir nefes alabilirsiniz. Tabii formattan önce bilgisayardaki önemli dosyaları, fotoğrafları yedeklemeyi unutmayın.

Virüs programlarında bu tarz sorun olabiliyor genelde birkaç virüs programı ile bilgisayarı taratmanizi öneriyoruz.

Geri
Yukarı