Malwarebytes'ı Silelim mi?

MUHAMMEDALİ66

Kilopat
Yer
Kocaeli/İzmit
Merhabalar. Sistemimde şuanda Malwarebytes yazılımı mevcut. Malware ve Malicious virüslerine karşı sistemimi korumak için aktif olarak kullanıyorum. Şöyle bir haber gördüm. Malwarebytes hackerlar tarafından saldırıya uğramış. Sistemimden Malwarebytes yazılımını kaldırmalımıyım?

Öyle bir şey olduysa çoktan gitmiştir bilgilerin zaten. Gerek yok.
Son olarak Malwarebytes’ın, müşterilerinin verilerinin henüz tehlikede olmadığını söylediğini belirtelim. Ancak araştırmacıların incelemelerinin devam ediyor olması her an her şeyin olabileceği anlamına geliyor.
Doğru değildir büyük ihtimalle ama olsun :D.

Hocam silip yerine Kaspersky kurabilirsiniz.

Bu arada hatırlatayım dedim. Malwarebytes virüs programı değil bu program anti malware virüsleri bulup böcek ilacı sıkıyor.

Kaspersky ise anti virüs bilgisayarı koruyor gelmeden önce böcek ilacını sınıra sıkıyor gelen ise boğuluyor dayanıklı ise Malwarebytes icabına bakar.

Asıl soruya gelirsek gerek yok.

Hocam, biri AV biri AM. Zaten ikisi beraber olmalı.
İkisinide kullanıyorum zaten. Anti virüs olarak Kaspersky Internet Security, Anti malware olarak ta Malwarbytes yazılımı mevcut.
Bu arada hatırlatayım dedim. Malwarebytes virüs programı değil bu program anti malware virüsleri bulup böcek ilacı sıkıyor.

Kaspersky ise anti virüs bilgisayarı koruyor gelmeden önce böcek ilacını sınıra sıkıyor gelen ise boğuluyor dayanıklı ise Malwarebytes icabına bakar.

Asıl soruya gelirsek gerek yok.
Aynen bende sizin düşündüğünüz gibi düşünüyorum. Sistemi Kaspersky koruyor. Malwerbytes'de Trojen vb. ölümcül virüsleri yok etmek için gayet güzel bir şekilde çalışıyor. :D
Doğru değildir büyük ihtimalle ama olsun :D.
Hocam benim önemli bir bilgim yok zaten. Ben sistemin yavaşlamasından korktuğum için sordum. Yani virüsün bilgisayarımın kaynaklarını kullanmasından endişelendim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı