Mandıra Filozofu videosundaki kalite sorunu

nevale31

Hectopat
Yer
Saratov
Sizde de böyle mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Desktop Screenshot 2020.11.26 - 02.45.25.08.png

Desktop Screenshot 2020.11.26 - 02.46.41.84.png

Video 1080P'de bu arada. Monitör 1600X900.
Ayrıca eski konularımda da bahsettiğim pikselleşme sorunu video izlerken de karşıma çıkıyor, ben dikkat ediyorum belli oluyor. Yukarıdaki video sizde de 1080P'de kalitesiz mi?

4-png.751342

Dosya Ekleri

• 4.PNG
    4.PNG
    70,2 KB · Görüntüleme: 269
Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube kaliteyi çok fazla düşürüyor. 1080p olup kaliteli olan bir YouTube videosu görmedim.
Bu yorumu eksilemişler fakat durum maalesef böyle. Yüksek kaliteli, yüksek bitrateli videolar izledikten sonra YouTube'un kalitesi gerçekten göze inanılmaz batıyor. Tabii bu dediğim bilgisayar, TV gibi büyük ekranlar için geçerli. Mobilde ekran küçük olduğundan kalite kaybı göze batmıyor, hatta kalitenin mobil için yeterli olduğunu düşünüyorum.

@nevale31 videoya baktım, kalite bende de kötü. YouTube'a upscale ederek upload etmiş olma ihtimalleri de var. Ayrıca izlediğim Türk filmlerinde iyi görüntü kalitesi olanına rastlamadım.

Son düzenleme:
Mesala Technopat videolarında da 1440p yapınca gerçek 1080p seviyesine ulaşıyor gibi geliyor bana. Önceden bu kadar kötü değildi sanki. Ben onu daha önce izlediğimde bu kadar kötü olduğunu görmemiştim sanki. Acaba artık kaliteli görüntü için YouTube Premium isterler mi?

Mesala Technopat videolarında da 1440p yapınca gerçek 1080p seviyesine ulaşıyor gibi geliyor bana. Önceden bu kadar kötü değildi sanki. Ben onu daha önce izlediğimde bu kadar kötü olduğunu görmemiştim sanki. Acaba artık kaliteli görüntü için YouTube Premium isterler mi?
Youtube Vanced kullanıyorum bu premium saçmalığı yüzünden.

Yeni konular

Geri
Yukarı