Manga Studio Ex5, Photoshop için PC Toplama

Makaleler
4
Daha fazla  
PC toplamaktan hiç anlamam. Yine de elimden geldiğince bir kasa topladım. Normalde bütçem 6.000 TL idi. Fakat 1300 TL fazla çıktı. 6.000 TL'ye düşeceğini zannetmiyorum. Fakat yine de eksik veya fazla gereksiz parça varsa lütfen toparlar mısınız? Parçalar itopya sitesinden olursa sevinirim. Kasa, ekran kartı, işlemci sabit kalması tercihimdir. En azından kasa kesinlikle sabit kalacak. Değiştirdiğiniz ve eklediğiniz parçaları lütfen sebebiyle birlikte belirtirseniz beni çok mutlu edersiniz. Performans çok düşmeden fiyatı parçaları uyumlu olacak şekilde düşürebilirsek süper olur.

PC toplama sebebim;

Mesleğim ticari ressamlık ( Freelancer illustrator ).

Bunun için kullandığım programlar: Adobe Photoshop CC - Manga Studio Ex5

Aynı zamanda Grafik Tasarım işleri de yapıyorum.

Bunlar için kullandığım programlar: Adobe illustrator - InDesign - After Effects ( Render )

Aynı zamanda animasyon işleri de yapıyorum.

Bunlar için kullandığım programlar: Adobe Animate ( Render )

Bunların yanı sıra oyun oynamayı da çok seviyorum. GTX 1070 bunun için gayet yeterli gibi geldi.

Birde bilgisayarı 2-3 sene içerisinde çok daha güçlü hale getireceğim yavaş yavaş. Bunada uygun mudur acaba? Mesela ileride 1170vs takmak istesem?

Umarım yardımcı olursunuz. Şimdiden teşekkürler.

Toplama pc.jpg

Konu adını neden öyle düzenlediniz? Çok kötü olmuş kimse açıp bakmaz bu konuya.

İlk olarak render yapacağın için Ryzen sistem olmalıdır. O kasa olmamış o mini ITX. Ryzen 7 1700 öneririm. Yanında Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 öneririm. RAM'leri 700 TL'ye bulursun boşuna 800 TL verme. SSD'yi Samsung 850 Evo Veya Adata SU800 almanı öneririm. Kasa olarak ise Phanteks p400 veya Coolermaster MasterBox Lite 5 öneririm. Eğer Phanteks alacaksan PSU olarak FSP Hydro 600W 80+ Bronze öneririm.

İlk olarak render yapacağın için Ryzen sistem olmalıdır. O kasa olmamış o mini ITX. Ryzen 7 1700 öneririm. Yanında Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 öneririm. RAM'leri 700 TL'ye bulursun boşuna 800 TL verme. SSD'yi Samsung 850 Evo Veya Adata SU800 almanı öneririm. Kasa olarak ise Phanteks p400 veya Coolermaster MasterBox Lite 5 öneririm. Eğer Phanteks alacaksan PSU olarak FSP Hydro 600W 80+ Bronze öneririm.

Merhaba, iyi bayramlar.
Render için Ryzen neden daha iyidir acaba açıklayabilir misiniz? Birde kasa olarak mini ITX kasa istediğim için onu seçtim. O kasaya uygun şekilde değiştirebilirim sistemi.

Performans testlerinde Blender ve Handbrake'te İnteli sollamıştır. Ona göre anakartı Ekran kartını mini ITX alınız. Ama mini ITX'ler normallare göre daha pahalı oluyor.

İntel yerine Ryzen almanı şiddetle öneriyorum. Ekran kartını 2.600 TL'ye bulabilirsin aynı modelini. Bunlar yerine Ryzen 7 1700 alıp Gigabyte AX370-Gaming K3 alabilirsin.

İntel yerine Ryzen almanı şiddetle öneriyorum. Ekran kartını 2.600 TL'ye bulabilirsin aynı modelini. Bunlar yerine Ryzen 7 1700 alıp Gigabyte AX370-Gaming K3 alabilirsin.

amd işlemciyle nvidia ekran kartı iyi çalışmıyor diyorlar ama? birde iki işlemciyi internette karşılaştırdım videolara baktım intel daha iyi görünüyor.

Render'da Ryzen daha iyidir ayrıca çalışmıyor diye kim demiş. Gayet güzel çalışıyorlar. Hem de İntel'e göre daha geleceğe yönelik 2020'ye kadar soket tipini değiştirmeyecek. İlerde gerekirse yükseltirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı