Mangalar neden pahalı?

Mangalar pahalı derken? İnternet üzerinden bedavaya manga okuyabilirsin. Pahalı dediğin mangaları söyle mesela bir tanesini bakayım internetten belki ücretsizi vardır.
Bazı uygulamalarda parayla veriyor çakallar bölümleri falan bir bölüme kadar bedava sonra paralı gibi ücretsiz olan mangaları ama senin dediğin kitap halinde olan galiba.

Mangalar pahalı derken? İnternet üzerinden bedavaya manga okuyabilirsin. Pahalı dediğin mangaları söyle mesela bir tanesini bakayım internetten belki ücretsizi vardır.
Bazı uygulamalarda parayla veriyor çakallar bölümleri falan bir bölüme kadar bedava sonra paralı gibi ücretsiz olan mangaları ama senin dediğin kitap halinde olan galiba.
Aynen kitap halinde diyorum. İnternette ücretsiz var yoksa. Koleksiyon yapmak isteyince yapması zor oluyor.

Cunku o mangalari doviz uzerinden aliyorlar. Dolarla aldiklari icin vergi isin icine girince fiyat pahalilasiyor. Turkce ceviriler ucuz cunku adamlar gerekli izinleri alarak Turkiye'de matbaa'da bastiriyorlar.
tek o da değil kagıtlar da dolar üzerinden basımı vs. de var ucuz bile ne yazık ki
Çakallar diyorsun da o çevirilerde ne kadar emek oldugunu biliyor musun? Çeviri yaptıgım zamanlarda diyorum ki keşke paralı yapsaymışız diye.

Son düzenleme:
Çünkü renkli basım ve yazıdan çok çizim bulunan kitap türleri. Maliyeti buradan çıkıyor.

Hocam ama ucuzları da var. @efedesu'nun dediği gibi herhalde pahalı olanlar dışarıdan mı alınıyor ne oluyorsa artık. O yüzden pahalı oluyor galiba.
tek o da değil kagıtlar da dolar üzerinden basımı vs. de var ucuz bile ne yazık ki

Çakallar diyorsun da o çevirilerde ne kadar emek oldugunu biliyor musun? Çeviri yaptıgım zamanlarda diyorum ki keşke paralı yapsaymışız diye.

Sanırım manga çevirmek biraz daha zormuş. Konuşma baloncuğuna yazı sığdırma falan bir yerde okumuştum ama tam hatırlamıyorum. Zorlukları animeye göre daha fazlaymış galiba. Hakkınız ödenmez. o7 :D

Hocam ama ucuzları da var. @efedesu'nun dediği gibi herhalde pahalı olanlar dışarıdan mı alınıyor ne oluyorsa artık. O yüzden pahalı oluyor galiba.

Sanırım manga çevirmek biraz daha zormuş. Konuşma baloncuğuna yazı sığdırma falan bir yerde okumuştum ama tam hatırlamıyorum. Zorlukları animeye göre daha fazlaymış galiba. Hakkınız ödenmez. o7 :D
Kat kat, ben iki türde de çeviri faaliyetlerinde bulundum. Anime de sadece altyazı var 300 satır mangada var 60-70 baloncuk ama yeniden çizim yapman gerekiyor bazı yerlerde tek tek balon temizliği manga zarar görürse orayı kendin çiziyorsun, font ve yazıları düzgün ayarlamak ve üstüne çeviri yapmak benim için gerçekten çok zordu. O yüzden bedavayı çakallık yapıyorlar diyen arkadaş yüksek ihtimal daha aile parası yiyorsun, bilgin olmadan konuşma bir büyüğün olarak sana tavsiyem.

Geri
Yukarı