Manjaro Linux'u nasıl kurabilirim?

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

İndirdiğim sürüm:19.0.2 xfce.

2 Adet harddisk kullanıyorum birinde Windows 7 yüklü diğerine manjaro Linux kuracağım.

Tamamdır. ISO dosyasını belleğe yazdırıp boot tuşunuzla belleği seçin, ya da BIOS üzerinden belleği ilk sıraya alıp Linux’u başlatın.

Masaüstü ortamı geldiğinde opsiyonel olarak internete bağlanın (bölge ve klavye otomatik yüklenir) ve daha sonra masaüstündeki “Install Manjaro” simgesine tıklayarak kurulumu başlatın. Dil, bölge, klavye ayarlarını yapıp disk bölümleme adımına gidin.

Burada yukarıdaki bardan kurmak istediğiniz diski seçip diski sil (tamamını kullanır) diyin. Bu şekilde diskin tamamına kurulumunuz yapılır.

Tamamdır çok teşekkür ederim ben başka uğraşmam gereken birşey olur mu diye düşünmüştüm.
Bu arada ekran kartım AMD ve sistemim aşırı güncel değil bir sıkıntı olursa yazarım.

Sadece sistemim güncel olmadığından birazcık şüphelenmiştim.☺
Son bir sorum olacak şu an Rufus ile flash belleğe yazacağım ama disk bölüm düzeni MBR sabit GPT'ye çeviremiyorum ve önceden Windows kurulumunu MBR yaptığım için Windows kuramamıştım şimdi MBR olarak kurarsam sıkıntı olur mu? bu ISO dosyasından kaynaklı bir sorunmu?

Son düzenleme:
Manjaro kurulumunda dikkat etmen gereken birkaç özel nokta var.
1- disk seçme bölümleme ayarlarına geldiğinizde sizden root bölümünü seçmenizi isteyecek
2-sizden swap bölümünü seçmenizi isteyecek.
3-sizden efi bölümünü seçmenizi isteyecek.

Manuel kurulumda bu bilgileri sizden ister. Ancak ikinci diske kurulumda otomatik kurulum diskin tamamını kullan seçeneğiyle ilerlerseniz muhtemelen istemeyebilir. Sorun olursa tekrar yazarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı